Tomáše (†17) zastřelil policista při automobilové honičce: Budeme chtít odškodné, hřmí jeho máma

21. 9. 2017
18:52

Ztrátu milovaného dítěte nemíní nechat jen tak! Před třemi měsíci stála šílená noční jízda život Tomáše (†17) z Malé Lehoty. Podle výsledků pitvy student zemřel na následky střelného poranění. Na ujíždějící auto, za jehož volantem seděl nezodpovědný Michal (19), totiž během zuřivé honičky střílel policista. Rodiče budou po viníkovi žádat odškodné.

Jedna z kulek zasáhla hrudník Tomáše, který seděl na zadním sedadle. Vůz plný mladých lidí pak havaroval. Rodina mrtvého studenta zatím výsledky vyšetřování nezná a nedočkala se ani omluvy. Tomášova máma Zuzana se přitom nedokáže se smrtí milovaného syna smířit.

Vyšetřování není ukončené. Byla jsem upozorněna, že může trvat i rok. Vyslýchají svědky, provádějí se měření, balistické zkoušky,“ řekla Novému Času máma s tím, že se nedočkala ani omluvy střílejícího policisty. „Možná policajt nechtěl přijít osobně, ale mohl alespoň napsat a projevit lítost,“ pokračuje.

Stejně tak se jim neospravedlnili ani blízcí řidiče Michala (19). Jeho rodina za nimi přišla jednou, když chystali pohřeb a nebyli doma. „Nevím, co chtěli. Od té doby se neukázali a ani neozvali,“ dodala Zuzana s tím, že věří, že ten, kdo nese vinu za smrt Tomáše, bude spravedlivě potrestaný.

Musím se poradit s právníkem. Jak bude známý viník, budeme chtít odškodné,“ dodala. Nový Čas se zeptal policie, zda navrhli rodině Tomáše vyplatit odškodné. „Případ ještě nebyl ukončený, pokračují procesní úkony,“ odpověděla mluvčí ministerstva vnitra Andrea Dobiášová.

Doporučujeme
nika70 ( 21. září 2017 20:32 )

Vinu nese pouze řidič. A pokud to byl nějaký místní grázl, neměl s ním do toho auta vůbec lézt. A nebo byl stejného ražení. Navíc pokud vím, policie musí napřed vystřelit varovné výstřely. Pokud tak udělali a řidič přesto ujížděl, viník je jasný.

avina ( 21. září 2017 20:00 )

Mohou být rádi, že nezpůsobili neuposlechnutím havárii jiných. Stačilo nezpůsobit přestupek, zastavit- uposlechnout výzvu. Zaplatit by měli výjezd.....

Milann ( 21. září 2017 19:59 )

Když někoho odbouchli na hranicích před 60 lety,kde každý věděl kam leze,tak je chtějí trestat i dnes.Dnes se může zastřelit občan i kvůli tomu že ujíždí autem,že přitom policie ohrožuje jiné občany to je v pořádku.

jastana ( 21. září 2017 19:25 )

Řekla bych že si rodina může tak akorát houpat vaškem

mislivec ( 21. září 2017 19:05 )

Ať ji odškodní ten šofér, ne? Doufám že policajti ji pošlou do kozy.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud