Irma pustoší Floridu: Mladí Češi zachránili před hurikánem bezdomovce

Autor: Jiří Krušina - 
10. 9. 2017
10:13

Skupinka mladých Čechů, která se zabarikádovala v domě na nejjižnější části Floridy, stihla před úderem hurikánu Irmy zachránit bezdomovce. V posledním vzkazu do Česka uklidňovali příbuzné. Nyní se již odmlčeli. Jde jim stejně jako dalším desítkám tisíc lidí o život. 

Mladí Češi v čele se sportovcem Danem Vávrou (33) se na příchod Irmy připravovali. Dům neopustili, jelikož jde o betonovou novostavbu. „Dům je zkolaudovaný i na hurikán pátého stupně. Proto zůstáváme,“ řekl Vávra.

Mají zásoby

Dan Vávra prožil před 20 lety ničivé povodně v Zátoru na Krnovsku. Voda tehdy jeho obec takřka srovnala se zemí a také zabíjela. „Máme zásoby jídla, pití, baterky. Snad to zvládneme,“ sdělil exkluzivně Blesk.cz mladý sportovec.

Zachránili život

Mladí Češi byli svědky úmrtí muže, který zabezpečoval svůj dům před Irmou. „Soused spadl z pěti metrů a nebylo mu pomoci,“ posteskl si Dan. Před náporem nejsilnějšího větru vyrazil na obhlídku domu a narazil na bezdomovce. „Odmítal pomoc, ale zavolal jsem policii a ta jej odvezla do evakuačního centra. Venku by nepřežil a k nám domů nechtěl. Byl jsem promočený na kost,“ sdělil Vávra.

Neskutečná síla

Daniel psal do Česka po dnešní půlnoci o větru přesahujícím rychlost sto kilometrů v hodině. O pár desítek minut podotkl. „Je to děsivé. Mám pocit, že to jde do ….. Vítr uhání rychlostí již sto mil v hodině a zesiluje,“ dodal Dan.

Video Takhle to vypadalo na Floridě krátce před hurikánem Irma - Dan Vávra
360p

Poslední video

Na posledním videu z Floridy Danova krásná přítelkyně Tamara uklidňovala blízké v Česku. „Než nás odpojí od internetu, tak bych vás chtěla pozdravit a ujistit v tom, že jsme v bezpečí,“ uvedla na videu Tamara a v závěru videa dodala. „Nejsme v pohodě a máme z toho určitě také nervy, ale to už k tomu asi patří. Takže si dejte pivko a my si dáme taky pivko a budeme ok. Mějte se,“ dodala mladá brunetka z bytu, ve kterém již nešla elektřina.

 

Doporučujeme
Qaywsx ( 15. září 2017 00:47 )

 Až vyrostu chci být jako Superman Daniel Vávra. Nechci vědět jak by dopadla Florida kdyby tam nebyl!

spania ( 10. září 2017 19:40 )

Je to fakt hrozné.Mám to tam ráda,sakra...Nádherný Key West a teď tohle...A ostrov Sv.Martina,všechno úplně zničené,palmy,příroda,domy...

senil ( 10. září 2017 14:47 )

Šílená Jennifer Lawrence tvrdí, že hurikán je boží trest za zvolení Donalda Trumpa. Tohle je už vážne šílené, kam až jsou ochotni celebrity v Hollywoodu zajít... http://www.epshark.cz/video/72/jennifer-lawrence-hurikan-je-bozi-trest-za-trumpa

moiaza ( 10. září 2017 12:27 )

My nepotřebujeme Irmu. Mý máme Kalouska a ten dokázal totéž co Irma. Za svého vládnuti, dokázal zničit celou státní kasu. To ani Irma nedokázala.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud