Ohnivé peklo na D1: Vzplál kamion s melouny, na silnici vytekla hořící nafta

Autor: ČTK - 
16. 8. 2017
08:19

Dálnici D1 v místě omezení na 36. kilometru nedaleko Ostředku na Benešovsku uzavřel v obou směrech požár kamionu, který převážel melouny. Tvoří se dlouhé kolony. 

Požár vznikl kolem 7:00 ve směru na Prahu. "V současné době je D1 neprůjezdná kvůli zásahu složek integrovaného záchranného systému," řekl benešovský policejní mluvčí Zdeněk Chalupa. 

Řidiči by ve směru na Prahu měli sjíždět už na 56. kilometru u Soutic, ostatní výjezdy jsou uzavřeny, ve směru na Brno už na 29. nebo 34. kilometru.

Oheň, který zasáhl většinu vozu, už je pod kontrolou, nyní podle mluvčího středočeských hasičů Jaroslava Gabriela pokračuje dohašování. "Vznikla i netěsnost, nebo se protrhla palivová nádrž, na dálnici se rozlila nafta, která hořela," uvedl Gabriel. Nafta se dostala do obou směrů dálnice.

Maďarský kamion převážel melouny, část nákladu se vysypala. Odstraňování následků ve směru na Prahu potrvá zřejmě několik hodin.

Květen 2017: Na Jižní spojce začal hořet kamion. Hasiči požár lokalizovali 7 minut po příjezdu.

Video Na Jižní spojce začal hořet kamion. Hasiči požár lokalizovali 7 minut po příjezdu. - Hasičský záchranný sbor hlavního města Prahy, David Malík
720p 480p 360p 240p

Doporučujeme
Bystrozraky ( 16. srpna 2017 08:51 )

Všechny politické strany a vlády byly v posledních dvaceti pěti letech k ničemu. Ó dálnice se nestaraly a dosud nestarají a toto je výsledek tohoto nezájmu. Starají se jenom ó svoje koryta.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud