Požár domu ve Vítkově: Desítky kilogramů vybuchující pyrotechniky bránily hasičům v práci

Autor: ČTK - 
13. 8. 2017
11:37

Škodu předběžně vyčíslenou na milion korun způsobil v noci na neděli požár domu ve Vítkově na Opavsku. V budově nikdo nebyl a nikdo při požáru nebyl zraněn. V domě však bylo uskladněno mimo jiné 20 kilogramů pyrotechniky, která vybuchovala a hasičům bránila dostat se dovnitř. 

Požár byl na operační středisko nahlášen v 01:20. "Po příjezdu k požáru již byla zasažena celá jedna stěna objektu o půdorysu přibližně devět krát 12 metrů, plameny na vnější části hasiči dostali pod kontrolu téměř okamžitě. Vzhledem k vybuchující pyrotechnice však nějakou dobu nemohli vstoupit dovnitř," popsal mluvčí moravskoslezských hasičů Jakub Kozák.

Hasiči požár lokalizovali ve 02:59. Z automobilového žebříku následně rozebírali střešní konstrukci a kontrolovali, zda se požár nešíří skrytými cestami.

Příčinu požáru zjišťují vyšetřovatelé z řad hasičů i policie. "Škoda byla předběžně vyčíslena na jeden milion korun - krom samotného objektu a vnitřního vybavení požár poškodil čtyři osobní automobily a jeden přívěs na vedlejších pozemcích," uvedl Kozák.

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud