Dvě školačky se na táboře v Českém ráji zřítily ze skály: Jedna (†14) zemřela, druhá je těžce zraněná

Dvě školačky se v Českém ráji zřítily ze skály: Jedna svým zraněním podlehla (ilustrační foto).
Autor: ČTK,dce - 
10. 8. 2017
10:33

Dvě nezletilé dívky se zřítily ve středu večer ze skály u Turnova v Českém ráji, kde byly na táboře. Jedna dívka (†14) svým zraněním na místě podlehla, druhá má středně těžké zranění.

Tragická událost se stala před 21:00 na turistické stezce lemující levý břeh Jizery z Dolánek na Zrcadlovou kozu, v lokalitě zvané Šetřilovsko. Dívky se podle serveru TN.cz šly večer projít a objímat stromy. „My nyní tuto nešťastnou událost prověřujeme, nicméně s ohledem na věk zemřelé dívky a její rodinu k ní nebudeme veřejnosti poskytovat žádné další bližší informace,“ řekla mluvčí policie Ivana Baláková.

Dívky spadly ve svažitém terénu ze zhruba dvacetimetrové výšky. „Jedna se středně těžkým zraněním byla při vědomí transportována sanitkou do liberecké nemocnice na traumacentrum,“ řekl krajský mluvčí záchranné služby Michael Georgiev. Druhou dívku se záchranáři pokoušeli resuscitovat několik desítek minut. Pro transport do nemocnice byl povolán i vrtulník z Prahy, protože liberecký za tmy létat nemůže. „Bohužel pacientka na místě svým zraněním podlehla,“ dodal mluvčí.

Třetí dívce, který vylezla na skálu také, museli hasiči pomoci dolů slaňováním. Na místě byl také psycholog.

Podobný případ se stal u Lokte na Sokolovsku v sobotu. Třináctiletá dívka zemřela po pádu ze skály.

Doporučujeme
zajem ( 11. srpna 2017 10:26 )

Proč se tedy nepřihlásis? Meleš o něčem a víš houby!!?,

zajem ( 11. srpna 2017 10:19 )

Ve zprávách říkali,, že tam byly s rodinou.Tak či tak je to neštěstí a nechápu co to s vámi lidí je?Tak bezcitné komentáře?Je mi smutno za ně i za vás co jste to za lidi.?

surfer ( 10. srpna 2017 22:21 )

prostě tyhlety puberťáci jsou dneska čím dál blbější!

lesni.vila.samecek ( 10. srpna 2017 17:21 )

 Slabší a blbější kusy odpadaj 😂

FrndaKrnda ( 10. srpna 2017 16:12 )

 👎👎 DEMENTKY👎👎 na 99,9 procent nepovedené selfíčko. Popisovanou lokalitu velice dobře znám, jsem z Turnova a spadnout z toho místa může fakt jen (těžce ožralý) idiot nebo momentálně zaostalý retard😂 Předpokládám, že 14ky zdejdované pod obraz nebyly, říkám, prostě jen honba za co nejvíc "cool" záběrem👎 stačily to ty krávy ještě postnout na Fejsbůček? Ty kráso prej "objímat stromy"😂😂

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud