Na dálnici D6 ve směru z Karlových Varů na Cheb u sjezdu na Kynšperk havarovalo v pátek odpoledne auto. „Šest lidí bylo lehce zraněno,“ uvedla policejní mluvčí Kateřina Böhmová. Záchranné složky měly původně nehodu hlášenou jako hromadnou. Nakonec se ale ukázalo, že bylo poškozeno pouze jedno auto. Na místo přijelo kvůli nejasnému počtu zraněných a nabouraných aut celkem pět hasičských jednotek.

„Řidič osobního auta zřejmě předjížděl nákladní auto, když z nezjištěných důvodů najel do svodidel. Od nich se odrazil do protisměru a havaroval do příkopu,“ řekla Böhmová. V autě cestovalo sedm lidí, z toho čtyři děti. Utrpěli lehká zranění, dva dospělí skončili v nemocnici.

„O čtyři děti se přímo na místě postarali hasiči a policisté, kteří dětem poskytli krizovou intervenci. Následně hasiči na místo povolali také svůj dopravní automobil, aby pomohli s převozem dětí za rodiči do nemocnice,“ uvedl mluvčí hasičů Martin Kasal.

Protože byly děti celou dobu velmi statečné, hasiči jim slíbili, že se mohou kdykoliv přijít podívat na jejich stanici,“ dodal mluvčí. Nakonec nabídku využily ještě ten den večer v době čekání na rodinu, která je měla převézt domů.

Po návratu z nehody tak sokolovští hasiči ještě dětem ukázali celou stanici a všechno vybavení, se kterým jezdí pomáhat ostatním,“ doplnil Kasal.

Fotografie hasičů a policistů, kteří se na místě nehody starají o děti, oblétla sociální sítě. „To jsou lidé, všechna čest. Opravdu klobouk dolů, tito lidé jsou nejdůležitější pro stát a proto jim patří veliké díky,“ napsal na Facebooku pan Michal.

Fotogalerie
9 fotografií

Video
délka: 01:23
480p 360p 240p

Jaké následky má pro dítě náraz auta v různých rychlostech?