Senior (76) ubodal manželku (†73). Pak se pokusil o sebevraždu

Ilustrační foto
Autor: ČTK ljš - 
1. 7. 2017
20:43

Kriminalisté obvinili z vraždy šestasedmdesátiletého muže z Prostějova. Podle policie v polovině června zavraždil svou o tři roky mladší ženu, důvodem byly prý manželské neshody. Policisté zadrželi podezřelého vzápětí, obvinit ho dříve nemohli kvůli jeho zdravotnímu stavu. Po vraždě se totiž pokusil o sebevraždu a skončil v nemocnici.

„Muž je podezřelý z toho, že 18. června tohoto roku v jednom z bytů v Prostějově fyzicky s nožem v ruce napadl svou o tři roky mladší manželku a ta na následky těžkého poranění zemřela. Muž se následně pokusil spáchat sebevraždu. … Z dosavadního vyšetřování vyplývá, že vraždou vyvrcholily déletrvající manželské neshody,“ uvedla policejní mluvčí Jitka Dolejšová. Muž se podle policie doznal. Je stíhán vazebně, dodala mluvčí. Hrozí mu deset až 18 let vězení.

 

V Olomouckém kraji jde letos podle informací ČTK o čtvrtý případ vraždy či pokusu o ni. V únoru byl v Přerově zavražděn devětapadesátiletý muž. Podezřelého osmnáctiletého mladíka dopadli vzápětí a obvinili z vraždy. Další případ se odehrál v březnu na Jesenicku, kde našli policisté po požáru v rodinném domě tělo dvaašedesátiletého muže. Obvinili kvůli tomu šestatřicetiletého muže, podle nich založil požár úmyslně. Pokus vraždy vyšetřovali policisté naposledy v květnu, kdy pětačtyřicetiletá žena pobodala v jednom z přerovských bytů svého dvaašedesátiletého spolubydlícího.

Loni se v Olomouckém kraji stalo šest vražd a kriminalistům se podařilo všechny objasnit. Předloni to bylo deset vražd, jedna objasnit zbývá. Jde o případ z dubna 2015, čtyřiasedmdesátiletý muž byl nalezen zavražděný v bytě ve Werichově ulici v olomoucké části Nové Sady. Celostátně hledaný muž se sice policistům sám přihlásil, vzápětí však byl propuštěn. Obvinění v případu dosud nepadlo.

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme
Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud