Paraglidista uvízl na stromě u Janských Lázní: O pomoc volal dvě hodiny

720p360p
Autor: dce - 
29. 6. 2017
12:33

Pořádné štěstí měl polský paraglidista, který se zřítil do stromů jen kousek od Janských Lázní. Po dvou hodinách marného volání o pomoc ho nakonec zaslechli svědci. Hasiči ho vyprošťovali z 10metrové výšky.

Paraglidista z Polska se během svého letu zřítil uprostřed lesa nedaleko Zrcadlových bud na svazích Černé hory u Janských Lázní. "Po pádu zůstal muž mezi větvemi vzrostlého stromu ve výšce asi deseti metrů nad zemí. Naštěstí neztratil vědomí, ani se při pádu vážněji nezranil," uvedl mluvčí hasičů Ondřej Sezima.

Téměř dvě hodiny trvalo, než se paraglidista dovolal pomoci. "Teprve před druhou hodinou odpolední ho uslyšeli svědci, kteří se pohybovali po nedaleké cestě a kteří následně ohlásili událost na operační středisko hasičů," pokračoval mluvčí.

Hasiči na místě neprodleně začali se záchranou muže. "Zajištěný hasič – lezec vystoupal za příkladné asistence kolegy z Horské služby do větví stromu, usadil muže do evakuačního záchranářského trojúhelníku a za pomoci lana ho slanil na zem. Následně hasiči předali muže do péče příslušníků Horské služby, kteří zajistili jeho dopravu do údolí," doplnil mluvčí.

Video Polský paraglidista uvízl na stromě u Janských Lázní: O pomoc volal dvě hodiny. - Hasiči obce Horní Maršov
720p 360p

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud