Řidič náklaďáku narazil do auta před sebou, dominový efekt poničil další čtyři vozy

Autor: bop - 
19. 6. 2017
16:29

Nedodržovat předpisy se zkrátka nevyplácí. V pondělí ráno kvůli tomu poničil řidič náklaďáku hned čtyři osobní auta. Nehoda ve Vsetíně si naštěstí vyžádala jen jedno zranění, škoda se ale vyšplhala podle prvních odhadů až na tři čtvrtě milionu korun.

 

Řidič (36) ze Zlína v náklaďáku značky Scania nedodržel předepsanou vzdálenost mezi vozidly a příliš se přilepil na auto před sebou. Tento častý nešvar přitom může způsobit i vážné následky. Při jízdě od obce Lhota směrem k centru v Rokytnici také muž narazil – a to doslova...

Vozidla před ním začala zpomalovat kvůli vznikající koloně, řidič náklaďáku ale podcenil situaci a nestihl už zabrzdit včas. Najel do Škody Superb před sebou, která stejným způsobem narazila do další Škody Superb a srážka dominovým efektem pokračovala ještě s autem značky Mercedes-Benz a Škodou Octavií.

Naštěstí srážka pěti aut způsobila jen jedno lehčí zranění, které utrpěla šestnáctiletá slečna na sedadle spolujezdce hned v prvním osobním voze. Hmotná škoda ale dosahuje téměř milionu, první odhady mluví o tři čtvrtě milionu korun.

„Řidič nákladního vozu ale nedodržel bezpečnou vzdálenost za vozidlem před ním a nestačil tak reagovat,“ sdělil k věci mluvčí Vsetínské policie Vladislav Malcharczik. Policisté provedli u všech řidičů dechovou zkoušku, všichni ale měli negativní výsledek. Incident se dál prošetřuje.

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud