Scény jako z akčního filmu... Policisté pátrají v celém okolí Slavičína po lidech, kteří měli v pondělí dopoledne ozbrojení přepadnout poštu v slovenském Horním Srní. Policie zatím z důvodu stále probíhajícího vyšetřování nezveřejnila k případu žádné detailnější informace. „Mohu jen potvrdit že jde o rozsáhlou pátrací akci s vrtulníkem,“ uvedla mluvčí Monika Kozumplíková.

Pachatelé po ozbrojené loupeži na území Slovenska prchli do České republiky. Zda jde o Slováky, nebo Čechy, není jasné. „Ujeli snad na dvou čtyřkolkách. Zřejmě dobře znali zdejší lesní terén. Mířili k Rokytnici, ale policie jim v tom zabránila, tak to otočili,“ informoval Blesk.cz muž z místa.

Policie pátrá v daném území. „Policii jsem viděl, údajně se lupiči v našem katastru někde ukrývají,“ řekl starosta Rokytnice Antonín Goňa. Cestující v autobusech provázela policejní auta a řidič nesměl nikomu dalšímu zastavit a otevřít.

V současné době po pachatelích pátrá 120 policistů ze tří krajů včetně psovodů a policejních koní. K dispozici je stále vrtulník. Rolníci prohledávají lesy kolem Rokytnice. Muži měli ukrást 34 tisíc euro (cca 884 tisíc korun).

Jedná se o tři muže. Policie s nimi přišla do kontaktu. Utíkali do lesa, nezastavil je ani varovný výstřel. Vyrozuměli jsme starosty okolních obcí,“ Monika Kozumplíková.

Fotogalerie
8 fotografií

Muž přepadl seniorku, kterou chtěl oloupit o její peníze. Nebohá žena však u sebe v době útoku měla jen šest korun.

Video
délka: 02:43
360p 240p

Shrbenou seniorku si vybral za svou oběť muž (26) v brněnském podchodu u hlavního nádraží. Žena přitom u sebe měla pouhých šest korun. Městká policie Brno