Škodu 415 milionů měla státu způsobit skupina 24 lidí pomocí fiktivních obchodů s neexistujícími reklamními službami. Policie provedla razii již na konci května. O něco později u obviněných provedla i řadu domovních prohlídek.

„V rámci realizace bylo provedeno 23 domovních prohlídek a prohlídek jiných prostor, při nichž se detektivům NCOZ podařilo zajistit usvědčující důkazní materiál. Jako výnos z trestné činnosti detektivové  NCOZ zajistili několik luxusních motorových vozidel, včetně veteránů, šperky, nemovitosti, peníze na účtech i v hotovosti – a to vše v souhrnné hodnotě nejméně 110 milionů korun,“ uvedla policejní mluvčí Iva Knolová.

„Finanční správa vydala a oznámila zajišťovací příkazy 2 právnickým osobám v souhrnné výši 27,9 milionů korun, kdy 7 milionů korun bylo zajištěno na bankovním účtu. Finanční správa rovněž zajistila osobní vozidlo z majetku právnické osoby a vydala exekuční příkaz na poddlužníky ve výši 12,8 milionů korun,“ dodala.

Mezi obviněnými je i podnikatel Jan Kočka. „S obviněním nesouhlasím, podali jsme proti němu minulý týden stížnost,“ řekl serveru Aktuálně.cz.

V případě odsouzení jemu i dalším obviněným hrozí 5 a 10 let ve vězení.

Fotogalerie
13 fotografií