Nehoda se stala na 250. kilometru ve směru z Mohelnice na Olomouc mezi Litovlí a Unčovicemi. Autobus podle informací ČTK sjel z cesty, zavadil o několik stromů a naklonil se nakonec do příkopu. "Na místě nehody bylo dohromady 25 zraněných, nicméně většina ze zranění je nevážného charakteru. Jde o oděrky či odřeniny. Čtyři cestující však utrpěli středně těžká zranění. Tři lidi museli z havarovaného autobusu vyprošťovat hasiči," uvedl mluvčí záchranné služby Zdeněk Hošák.

Podle krajské policejní mluvčí Urbánkové se okolnosti nehody stále vyšetřují. "D35 je ve směru od Mohelnice na Olomouc, od sjezdu Nasobůrky po nájezd Unčovice, uzavřena a policisté provádí odklon dopravy. Přesné příčiny nehody, její okolnosti a souvislosti, jsou v šetření," řekla ČTK Urbánková. Podle informací Ředitelství silnic a dálnic se uzavření dálnice předpokládá přibližně do 14:00.

Uplynulý týden byl zatím nejtragičtější na českých silnicích v letošním roce, při dopravních nehodách zahynuly víc než dvě desítky lidí.

Fotogalerie
5 fotografií