Podle zoufalého tatínka vše začalo během ranního cvičení venku, kdy jeho dcerku učitelka jménem Ju Chunwei napomenula, že až moc mluví. Když se pak skupinka malých žáků vrátila do třídy, učitelka prý upovídané holčičce za trest zalepila pusu lepidlem a lepicí páskou.

Krátce poté měla být poslána na zdejší ošetřovnu, kde už jí ale nebylo pomoci a zhruba za 40 mnut od zalepení úst Jintong zemřela. Podle jejího otce měla dokonce záchranka přijet až 30 minut po jejím skonu. Muž má za to, že se vedení školky snaží celou událost ututlat.

Podle vyjádření informačního centra města Huadianu byla ambulance přivolána do mateřské školy v 10:19 dopoledne. Malá Jintong byla podle nich skutečně na ošetřovně, kam ji učitelky vzaly poté, co sebou začala škubat v křečích. Školka informovala i dívčina dědečka, který tak mohl vnučku doprovodit do nemocnice, kde byla zhruba v 11 hodin prohlášena za mrtvou, když se jí nepodařilo lékařům resuscitovat.

V tomto vyjádření ovšem nebylo zmíněno, zda dítěti někdo přelepil ústa páskou či nikoliv a zda se jednalo o trest za přílišné mluvení od učitelky. Ta byla podle informací China News ze školky již propuštěna.

VIDEO: Nedávno také před čínskou mateřskou školkou vybuchla podomácku vyrobená bomba.

Video
délka: 00:08
720p 360p

Před čínskou školkou vybuchla podomácku vyrobená bomba. twitter.com

Fotogalerie
5 fotografií