Česká ostuda: Cizincům na závodech zmizela kola za 400 tisíc

Ukradené kolo na zakázku v pořizovací hodnotě přes 8 tisíc euro.
Autor: aba - 
13. 6. 2017
10:01

Před několika dny hostila Česká republika Malevil Cup, stokilometrový bike maraton. Ten vede přes Lužické hory až do Žitavských hor v Německu. Typická je pro tuto prestižní soutěž i mezinárodní účast profesionálů a amatéru. Tento rok se to ale bohužel neobešlo bez ostudy.

Mezi účastníky byl i pár z Holandska. Ten se po závodech ubytoval v rekreační osadě Trávník, která se nachází asi tři kilometry od Cvikova. Protože se pár účastnil závodu, měl s sebou i kola, která byla, zvláště v případě muže, drahá a sestavená na míru.

Kola na noc ze soboty na neděli zamkli v dodávce, kde je ráno čekalo nepříjemné překvapení. V autě jim zbyl jen prázdný kufr a škoda šplhá do statisíců. Policie se teď snaží zjistit, kdo kola ukradl, zatím ale marně.

„Po luxusních kolech i jejich nových uživatelích nyní policisté intenzivně pátrají. Vzniklá škoda vzhledem k aktuálnímu kurzu činí přibližně 405 tisíc korun,“ řekla k případu policejní mluvčí Ivana Baláková. 

Nenechaví zloději odcizili mužské kolo typu SW typ EPIC FSR Carbon 29 Frame a dámské kolo Scott Contessa Ascale. Pokud víte, kde se tato kola nachází, nebo jste je někde zahlédli, kontaktujte prosím policii. 

Kola se kradou po celém Česku. Ve videu se můžete podívat na policejní záběry krádeže v garáži v Praze:

Video Zloději ukradli z garáže na Pankráci dvě kola za 40 tisíc. - Policie ČR - Krajské ředitelství policie hlavního města Prahy
720p 480p 360p 240p

Doporučujeme
jerryfrankenheimer ( 15. června 2017 07:20 )

Trochu to poškození s těmi cenami přehnali. Specialized EPIC FSR Carbon 29 je nový tak maximálně za 70 tisíc a ten dámský Scott maximálně za 40 tisíc. Takže Policie ČR by kromě honění zlodějů měla současně obvinit okradené Holanďany o pokus o pojistný podvod

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud