Byl začátek dubna, když těsně před Mlékojedy vstoupily do cesty vlaku dvě patnáctileté holky – Veronika a Růženka. „Strojvedoucí na ně troubil a brzdil, to bylo slyšet. Lidé, co stáli přímo u přejezdu, je viděli, jak se chytly za ruce a šly přímo proti tomu vlaku,“ popsal tehdy svědek.

V den jejich smrti si osmnáctiletá Terezka vyvěsila na Facebook smutný status. „R.I.P.,“ stálo tam pouze – odpočívej v pokoji. O pět týdnů později na koleje sama vstoupila jen o pár metrů dál. Srazil ji vlak kolem osmé ráno, neměla šanci přežít.

Od nehody na začátku dubna přitom vlaky na trase v okolí Mlékojed výrazně zpomalily, při projíždění osudovým úsekem navíc troubí. Zdánlivě přehledná rovinka totiž neláká jen sebevrahy, ale i obyčejné lidi, kteří zde přecházejí koleje.

Právě Terezka ale o sebevraždě psala i na svém Facebooku. „Sebevražda není zbabělá, zbabělé je někoho tak zničit, že už si nic jiného přát nebude.“

Brzkou ranní nehodu začala od středy řešit policie. „Veškeré příčiny a okolnosti nehody vyšetřují mělničtí policisté,“ uvedla policejní mluvčí Markéta Johnová.

Fotogalerie
19 fotografií

Video
délka: 00:49

„Dneska to všechno skončí,“ vzkázala děvčata a vyšla vstříc vlaku. Karel Kopáč, Aktu.cz, Matěj Šrám, Dagmar Čechová