Podle informací TV Prima ještě nemá zabalené věci, s tím začne, až opravdu přijde podepsaná milost. Má mít ale vytvořený seznam, komu připadnou věci, které si z vězení odnést nechce, například jeho televize. A nejen to je důvod k radosti pro jeho spoluvězně, podle všeho mu milost opravdu přejí.

To se však nedá říct o přeživším masakru na plzeňských Borech Vojtěchu Pokošovi. Při střelbě tehdy přišel o bratra a s omilostněním jeho vraha zásadně nesouhlasí. "Co takovej psychopat může udělat, nikdo neví. Mám strach, že se bude mstít za těch 20 let, co tam byl," rozčiluje se Pokoš.

Podle informací televize měl také vyzvat Jiřího Kajínka, aby s ním podstoupil výslech na detektoru lži. To měl Kajínek odmítnout s tvrzením, že sám o tohle žádal už v minulosti, a nebylo mu to umožněno, a tak nevidí důvod, proč to podstupovat právě teď.

Prezident slíbil podepsat milost pro Kajínka po návratu ze služební cesty v Číně. Zeman už je doma, a tak je jen otázkou času, kdy dojde k propuštění vězně na svobodu. Podle všeho by k tomu mohlo dojít už v pátek.

Jak reagují na propuštění Kajínka jeho sousedky?

Video
délka: 00:41

Kajínkovy sousedky se těší na jeho návrat do vsi: Snad si najde nevěstu a bude mít děti Jitka Pecharová, Blesk

Fotogalerie
17 fotografií