Svou matku nechala 2 měsíce umírat na podlaze v chodbě, tvrdí obžaloba. Pracovnici bezpečnostních sborů hrozí až 10 let

Pracovnice bezpečnostních sborů měla nechat svou matku umírat 2 měsíce na podlaze: Hrozí jí 10 let ve vězení (ilustrační foto).
Autor: ČTK - 
17. 5. 2017
16:20

Městské státní zastupitelství v Praze poslalo k soudu případ ženy, která údajně nechala ležet svou matku dva měsíce na podlaze ve společném bytě, aniž jí přivolala lékařskou pomoc. Matka zemřela po otravě krve způsobené proleženinami. Její dcera čelí obvinění z úmyslného ublížení na zdraví, hrozí jí pět až deset let vězení. Vyplývá to z obžaloby, kterou má ČTK k dispozici.

Obžalovaná, která pracuje pro jeden z bezpečnostních sborů, podle státního zástupce nezavolala lékaře poté, co její nemocná matka upadla v ložnici na zem a nemohla se zvednout. Ženě se podařilo doplazit se do předsíně, posadit se, opřít se o zeď a následně se položit na podlahu, v čemž jí prý dcera pomohla, ale poté ji na místě ponechala. Obžaloba zmiňuje, že matka byla obézní a dcera s ní prakticky nedokázala pohnout.

Matka na zemi údajně zůstala od 5. září do počátku listopadu 2015. "V důsledku toho, že ležela dlouhou dobu nahá na podlaze chodby bytu nebo na tenké matraci v takřka neměnné poloze přikrytá pouze dekou, se postupně horšil její zdravotní stav," popsal žalobce. Podle něj muselo postupně být i naprostému laikovi zřejmé, že bez odborné lékařské pomoci se stav ženy nezlepší. Od konce října prý trpěla vysokými teplotami, posledních pět dní před smrtí nepřijímala potravu a přestávala komunikovat. Zemřela v noci po svých narozeninách.

Státní zástupce připouští "určitou nevoli" ze strany matky, která do nemocnice nechtěla. Přesto trvá na tom, že dcera jí pomoc přivolat měla. Poukazuje na to, že poblíž jejich bytu měla ordinaci praktická lékařka, která za pacienty chodila i domů a kterou dcera sama pravidelně navštěvovala se svými zdravotními problémy i v době, kdy už její matku postihla zmíněná nehoda. Lékařce se však o nemohoucnosti matky nezmínila. Smrt přitom podle znalců bylo možné odvrátit včasnou lékařskou péčí s prevencí vzniku proleženin, pravidelnou hygienou, vhodnou úpravou stravovacího a pitného režimu a následnou rehabilitací.

Dcera k věci odmítla vypovídat, řekla pouze, že se necítí vinna. Její babička uvedla, že vnučka měla k ní i ke své matce dobrý vztah a starala se o ně.

Doporučujeme
jiznicechy ( 17. května 2017 19:24 )

Když Váš rodinný příslušník bude naléhavě potřebovat lékařskou pomoc a nebude chtít do nemocnice, což řada lidí nechce, potom si přizvěte svědka, aby Vám dosvědčil, že nikam nechce a nechte si to pro jistotu notářky ověřit. A toho člověka nechte schnít na Vy byste se měl nazývat "doktormengele". A toho člověka nechte schnít na podlaze, hlavně opatrujte to potvrzení, abyste ho neztratil.

sorgedoktor ( 17. května 2017 18:13 )

Posuzovani je dost osidne..... Merla prizvat svedka KTERY BY JI DOSVEDCIL, ze nikam nechce

lesni.vila.samecek ( 17. května 2017 18:02 )

 ***. Trest na nejvyšší možné hranici!

Hela1 ( 17. května 2017 17:06 )

 prve jsem si říkala, že její dcera bude nějaká alkoholicka, fetacka a proc matce nezavolala doktora, mohla dožít v nemocnici nebo v ústavu. Toto je týrání.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud