Informaci o tom, že se Magdalena Zuk (†27) léčila na psychiatrické klinice, přinesl polský zpravodajský web WP Wiadomosci. Mladá žena měla být pacientkou kliniky ve Sieniawce a policisté si údajně vyžádali její lékařské záznamy.

Sedmadvacetiletá Polka trávila konec dubna sama na dovolené v Egyptě. Podle ostatních cestujících se po příjezdu začala chovat divně. Personál ji následně měl najít v hotelovém pokoji v bezvědomí. Magda byla hospitalizována, ale z nemocnice se pokusila utéct. Poté před zraky sestřičky vyskočila z okna v druhém patře. V nemocnici zraněním podlehla.

Vyšetřovatelé nyní zkoumají, jestli za jejím činem nebyl psychický kolaps. "Kancelář prokurátora si vyžádala specifické dokumenty v této záležitosti," potvrdil zástupce úřadu na včerejší tiskové konferenci. Rodina Magdy prostřednictvím svého právníka vzkázala, že si není vědoma toho, že by se dívka léčila či navštívila psychiatra.

Policie zatím nechce okolnosti smrti komentovat, čeká se ještě na výsledky laboratorních testů a na závěry pitvy, která proběhne v Polsku. Příčinou smrti byla podle egyptských úřadů zranění způsobená pádem z výšky.

Video
délka: 01:49
720p 480p 360p 240p

Záběry z kamer v nemocnici v Egyptě, kde zemřela Magda: Takhle to vypadalo. Youtube

Fotogalerie
16 fotografií