Povětšinou se vězni vrací na svobodu jako chudáci, ale Jiří Kajínek, který po celou dobu opakoval, že on nevraždil, se všem obvyklým představám vymyká. Během pobytu za mřížemi si stačil vydělat okolo dvou milionů.

Největší část z této sumy tvoří honoráře za film Kajínek režiséra Petra Jákla. „Přesnou částku, kterou obdržel, říct nemohu, jsem vázaný mlčenlivostí, ale jsou to peníze, které mu mohou pomoct, aby se zařadil v pohodě do společnosti. Jde o slušnou částku,“ prozradil režisér.

Podle odhadu zasvěcených z branže se suma pohybuje okolo 1,5 milionu korun. To Petr Jákl komentovat odmítá, jeho další vyjádření ale mnohé naznačuje.

„Pokud bude šetřivý, může být velice dobře zaopatřený na delší dobu,“ dodal Jákl, který se těší na setkání s Jiřím Kajínkem na svobodě. Filmový honorář však není jediný, který Kajínek během pobytu na Mírově a v dalších těžkých žalářích po celém Česku inkasoval.

Další peníze dostal za knihu Můj život bez mříží, kterou v roce 2014 vydalo nakladatelství Fragment. Měl dostat obvyklý honorář, tedy jednorázovou platbu a procenta z prodeje, které bývají zhruba 8–12 procent. Podle odhadu si tak sepsáním svých pamětí přišel zhruba na 400 tisíc.

„Výši honorářů nezveřejňujeme, nebudeme komentovat ani tento odhad,“ řekla Nedělnímu Blesku Veronika Sonnková z Albatros Media, pod které nyní Fragment spadá.

Tím ale výčet nekončí. Další peníze inkasoval za kampaň pro Rádio Kiss, které si jeho tvář zvolilo na billboardy. Brány věznice tak Jiří Kajínek opustí jako multimilionář.

Video: Případ Kajínek přehledně: Vražda, útěk, doživotí a milost od Zemana
Video
délka: 05:34

Případ Kajínek přehledně: Vražda, útěk, doživotí a milost od Zemana Blesk TV

Video: Robert Pelikán o milosti pro Kajínka

Video
délka: 04:00
1080p 720p 480p 360p 240p

Robert Pelikán o milosti pro Kajínka Zuzana Štíchová, Jan Jedlička

Kauza Jiří Kajínek aktuálně -> ZDE

Fotogalerie
20 fotografií