„Muž následkům zranění na místě podlehl,“ uvedla mluvčí policie Dana Čírtková. Na místě havaroval ještě další motorkář, který jel bezprostředně za svým kolegou. Ten naštěstí utržil jen lehká zranění, která mu na místě ošetřili přivolaní záchranáři.

Jeho smrt zasáhla jeho kamarády, kolegy i rodinu. „Kamarádi, kolegové, naši žáci/zákazníci, motorkářský světe… Před pár hodinami nám náhle, neskutečně, nepochopitelně, nespravedlivě… odešel do motorkářskýho nebe náš instruktor, kamarád, brácha…,“ napsali zástupci motorkářské školy, pro kterou Lukáš pracoval, na své stránky.

Prvopočátkem této tragédie byla ale nehoda jiná, při které se srazily dva kamiony. Ta na více než dvanáct hodin uzavřela ve čtvrtek odpoledne dálnici D1 na 113. kilometru u Pávova na Jihlavsku ve směru na Brno. Z vozidla s rumunskou registrační značkou, jehož řidič (30) najel v zúženém úseku rekonstruované dálnice do předním stojícího kamionu, nečekaně vyteklo na vozovku 2000 litrů nebezpečné kyseliny fosforečné.

Přivolaní hasiči vyteklou kyselinu neutralizovali na vozovce až do pátečních ranních hodin. „Řidič nepředložil ani doklady o tom, že tak nebezpečný náklad může převážet,“ zdůraznila policejní mluvčí. Případ nyní vyšetřují kriminalisté, kteří rumunskému řidiči sdělili obvinění z trestného činu obecného ohrožení z nedbalosti. Mladému řidiči hrozí v případě prokázání viny osm až patnáct let vězení. Život Lukášovi to ale už nevrátí. 

Video
délka: 02:22
360p 240p

Nebezpečná kyselina zablokovala dálnici D1. FTV Prima

Fotogalerie
8 fotografií