Pošťák ze Šumperska ukradl výherní tiket na cestu kolem světa: Než odjel, dopadli ho policisté

Pošťák ze Šumperska ukradl výherní tiket na cestu kolem světa: Než odjel, dopadli ho policisté. (Ilustrační foto)
Autor: ČTK - 
5. 5. 2017
17:51

Šumperští policisté dopadli osmačtyřicetiletého muže, který údajně při třídění zásilek odcizil výherní sázenku na cestu kolem světa v hodnotě půl milionu korun. Na základě výherního tiketu si podle kriminalistů stihl poukaz u loterijní společnosti vybrat, na cestu se však už nevydal.

Policisté jej obvinili z porušení tajemství dopravovaných zpráv a z krádeže ve stadiu pokusu. Hrozí mu až osm let vězení, řekla ČTK policejní mluvčí Tereza Neubauerová.

Na výherní tiket narazil podle policie muž ze Zábřežska na konci února, když jako zaměstnanec zodpovědný za třídění a přípravu zásilek k doručování záměrně otevřel poštovní zásilku putující do Šumperku. „Zásilka obsahovala originální výherní sázenku na hru Eurojackpot a potvrzení o výhře věcné ceny ‚Cesta kolem světa‘. Doklady si osmačtyřicetiletý muž ponechal a o týden později je v Praze předložil pracovníkům loterijní společnosti jako výherce,“ uvedla policejní mluvčí.

Na základě výherního tiketu poté obdržel poukaz na cestu kolem světa v hodnotě půl milionu korun. U cestovní kanceláře jej však už uplatnit nestihl, protože jej odhalili policisté. Ti se případem začali zabývat poté, co se na ně obrátil šestašedesátiletý muž, skutečný výherce poukazu. Zásilku poslal svému synovi na Šumpersko, kam však nedorazila.

Jinou bizarní krádež řešili policisté v Praze:

Video Neznámý muž ukradl v Praze 8 čtyři kamery z výtahu: Neznáte ho? - Policie ČR
720p 480p 360p 240p

Doporučujeme
ma-ka ( 6. května 2017 05:25 )

 Jak "ve stadiu pokusu"???? 😲 Poukaz vybral = krádež realizoval. Uskutečněni,.prokazano, zavřít. Ve staidu pokusu by bylo, kdyby to planoval,.neuspesne vyzkoušel.... Jako.ukrast kabelku, z niz ještě zloděj nestihl utratit peníze, tsk.neni krádež ve stadiu pokusu!!!

oxygene.p ( 5. května 2017 22:25 )

Typický zaměstnanec pošty - nemakačenko , flákač a zoděj.

karmina ( 5. května 2017 21:29 )

Hlavně dýchej.

OSUD ( 5. května 2017 20:57 )

Tohle řešíte kriplove ale že prizivnicka cikanská špína smečka Kinová nenažrana zbalila 600 tisíc a teď chce k tomu prašiva cikorka tlustá další dávky 27000 měsíčně, to je v pořádku jo? Cikansky a prizivnicky černý držky tento zdegenerovany stát veselé podporuje, ale důchodcům se berou důchody i když jsou na vozejčku a samozivitelkam se nedá ani koruna, zkorumpovany prokletý Česko!

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud