K tragédii došlo ve čtvrtek, kdy maminka porodila doma dítě, které poté, i přes snahu lékařů, bohužel zemřelo. Mělo jít o překotný porod, kdy podle prvotních informací byla rodička domluvená se svou porodní asistentkou, která o ni pečovala v těhotenství, že porod proběhne doma. Docházela prý i na pravidelné prohlídky do porodnice. Když začala ve čtvrtek nad ránem rodit, zavolala své asistentce, která jí měla doporučit ihned přivolat záchranku. Dítě se ale mělo narodit příliš rychle.

„Jednalo se o takzvaný překotný porod, takže se dítě narodilo doma velice rychle,“ řekla k případu výkonná ředitelka Unie porodních asistentek Kateřina Hájková Klíčová. Když dorazili lékaři a přestřihli pupeční šňůru, stav dítěte se prudce zhoršoval a novorozenec přestal dýchat. 

Ženu ve vážném stavu převezli záchranáři do nemocnice. „Na místě zasahovaly tři výjezdové skupiny s lékařem, a to včetně neonatologa specialisty. Matka byla posádkou s lékařem ošetřena, zaléčena a ve velmi vážném stavu transportována do nemocnice k hospitalizaci,“ uvedla mluvčí záchranné služby Hedvika Kropáčková.

Jejího manžela odvedla policie k výslechu a nedovolila mu odjet za manželkou do nemocnice. Ta v té době ještě nevěděla, že jejich dítě zemřelo. Všechno se ale mohlo stát trochu jinak. Podle informací, které mají k dispozici záchranáři, šlo o domácí porod, který se zvrtnul.  „Z veškerých dokumentů i údajů od posádky vyplývá, že šlo o plánovaný domácí porod,“ tvrdí Kropáčková. Podle informací TV Prima mají policisté i záchranáři pro své tvrzení jasné důkazy, které ale z důvodu mlčenlivosti nemohou prozradit veřejnosti. 

Úmrtí dítěte stále řeší policie. Rodina podle informací MF Dnes zvažuje podání stížnosti na policejní postup, kdy manželovi rodičky nebylo dovoleno odjet s manželkou do nemocnice a místo toho ho vzali k výslechu na stanici, kde čekal několik hodin.

Jak probíhá porod císařským řezem, se můžete podívat ve videu:

Video
délka: 05:53

Intimní záběry z porodního sálu: Takhle probíhá císařský řez. Hospital-tv.cz