Podle dostupných informací maminka své druhé dítěte doma na svět přivést neplánovala. Předem si vybrala porodní asistentku, která ji připravovala na porod v nemocnici. Tam ale žena nestačila dojet.

Rodit začala ve čtvrtek kolem deváté ráno a okamžitě své asistentce také volala. Ta jí doporučila ihned volat záchranku. Dítě bylo na světě během pouhých 45 minut. Když však lékaři přestřihli pupeční šňůru, přestalo dýchat a zemřelo. Matka musela být mezitím s vážným krvácením převezena do nemocnice.

Do domu, kde se neštěstí odehrálo, byli přivoláni policisté, kteří ho prohledali a vše nafotili. Otec dítěte se chtěl okamžitě rozjet za manželkou do nemocnice, vyšetřovatelé mu v tom ale zabránili. Sdělili mu, že s nimi musí k výslechu. „Muž to odmítl, protože chtěl za ženou do nemocnice v Boskovicích. Záchranáři ji odvezli ještě předtím, než prohlásili dítě za mrtvé, a chtěl jí to říct,“ řekla Mladé frontě Dnes předsedkyně Unie porodních asistentek Kateřina Hájková Klíčová.

Policisté však muži údajně pohrozili, že ho budou muset zadržet, a tak i se starším dítětem na služebnu odjel. Na výslech tam ale čekal několik hodin. Zoufalá manželka mu z nemocnice mezitím posílala jednu zprávu za druhou, protože měla strach, co se s miminkem stalo. Lékaři s ní prý nekomunikovali a manžel jí zase nechtěl zdrcující pravdu sdělit prostřednictvím krátké zprávy.

Mezitím však policisté potvrdili zprávu o tragickém případu médiím a žena se tak vše mohla dozvědět z internetu. Rodina nyní podle listu zvažuje, že proti policejnímu postupu podá stížnost. Podle MfD chtěli policisté muže zřejmě vyslechnout co nejrychleji, aby se jednotliví aktéři mezi sebou nemohli domlouvat. Šéfka porodních asistentek je ale přesvědčená, že jejich postup byl necitlivý. „Ta optika, že pán není primárně v těžké životní situaci, ale především je podezřelý z trestného činu ve chvíli, kdy rodiče přišli o dítě, je hrozná,“ řekla.

VIDEO: Jak vypadá profesionální císařský řez v porodnici?

Video
délka: 05:53

Intimní záběry z porodního sálu: Takhle probíhá císařský řez. Hospital-tv.cz