Tragický domácí porod na Blanensku: Matka hodiny nevěděla, že dítě zemřelo!

Ilustrační foto
Autor: ljš - 
21. 4. 2017
11:23

Zoufale se ptala, co je s jejím dítětem! Matka, která ve čtvrtek v malé vesničce na Blanensku překotně doma porodila, dlouho netušila, že její miminko nepřežilo. Lékaři s ní prý nekomunikovali a otce držela policie dlouhé hodiny u výslechu.

Podle dostupných informací maminka své druhé dítěte doma na svět přivést neplánovala. Předem si vybrala porodní asistentku, která ji připravovala na porod v nemocnici. Tam ale žena nestačila dojet.

Rodit začala ve čtvrtek kolem deváté ráno a okamžitě své asistentce také volala. Ta jí doporučila ihned volat záchranku. Dítě bylo na světě během pouhých 45 minut. Když však lékaři přestřihli pupeční šňůru, přestalo dýchat a zemřelo. Matka musela být mezitím s vážným krvácením převezena do nemocnice.

Do domu, kde se neštěstí odehrálo, byli přivoláni policisté, kteří ho prohledali a vše nafotili. Otec dítěte se chtěl okamžitě rozjet za manželkou do nemocnice, vyšetřovatelé mu v tom ale zabránili. Sdělili mu, že s nimi musí k výslechu. „Muž to odmítl, protože chtěl za ženou do nemocnice v Boskovicích. Záchranáři ji odvezli ještě předtím, než prohlásili dítě za mrtvé, a chtěl jí to říct,“ řekla Mladé frontě Dnes předsedkyně Unie porodních asistentek Kateřina Hájková Klíčová.

Policisté však muži údajně pohrozili, že ho budou muset zadržet, a tak i se starším dítětem na služebnu odjel. Na výslech tam ale čekal několik hodin. Zoufalá manželka mu z nemocnice mezitím posílala jednu zprávu za druhou, protože měla strach, co se s miminkem stalo. Lékaři s ní prý nekomunikovali a manžel jí zase nechtěl zdrcující pravdu sdělit prostřednictvím krátké zprávy.

Mezitím však policisté potvrdili zprávu o tragickém případu médiím a žena se tak vše mohla dozvědět z internetu. Rodina nyní podle listu zvažuje, že proti policejnímu postupu podá stížnost. Podle MfD chtěli policisté muže zřejmě vyslechnout co nejrychleji, aby se jednotliví aktéři mezi sebou nemohli domlouvat. Šéfka porodních asistentek je ale přesvědčená, že jejich postup byl necitlivý. „Ta optika, že pán není primárně v těžké životní situaci, ale především je podezřelý z trestného činu ve chvíli, kdy rodiče přišli o dítě, je hrozná,“ řekla.

VIDEO: Jak vypadá profesionální císařský řez v porodnici?

Video Intimní záběry z porodního sálu: Takhle probíhá císařský řez. - Hospital-tv.cz
720p 480p 360p 240p

Doporučujeme
balika ( 21. dubna 2017 21:34 )

Keci v kleci paní asistentko, již je to odhaleno. Šlo o domácí porod.

zkratik ( 21. dubna 2017 21:25 )

ale di a proto při druhým dítěti potřebovala porodní asistentku?

anyyt ( 21. dubna 2017 20:56 )

Tohle nebyl úmyslný domácí porod ty ma-gore vypatlaný !!!! Četls vůbec ten článek ty analfabete ?!!!!!! Jednalo se o nedobrovolný překotný porod doma, protože záchranka nestihla dojet včas !!!! takovýhle mudrlanty miluju, co si přečtou trapnej bleskovej skandalizující nadpis a pak rovnou blijou svoje moudra ! NEjdřív čti, pak se snaž najít aspon jednu mozkovou buňku na přemýšlení a potom teprv piš !

carmin ( 21. dubna 2017 19:53 )

 havlofašisti zvýšili dojezdové časy sanitek , PROČ VÁM TO NOVINÁŘI ZATAJILI ?????????? tzv. deformou zdravotnictví ODS,TOPSTAN ,kdu ,kolik stovek lidí takto povraždili není raději ani dokumentováno ,stejně jako je zatajováno kolik milionů lií ožebračili ,okradli o majetky, kolik tisíc bezdomovců povraždili, kolik desetitisíců lidí dohnali k sebevraždám pučem zla CIA 1989 byly okradeny miliony lidí o majetky pomocí podvodníků , lichvářů, exekutorských mafií , miliony lidí přišlo o právo na práci a slušný život , statisíce lidí bylo okradeno o bydlení stali se z nich bezdomovci, miliony lidí je okrádáno o přesčasy, příplatky za soboty, noční ,neděle dokonce o část nemocenské , miliony lidí se patlá v exekucích, další milion lidí je zadluženo na desítky let, 75% lidí žije jako žebráci od výplaty k výplatě, desetitisíc lidí bylo tímto zrůdným režimem dohnáno k sebevraždám , každý rok na ulicích umírají desítky bezdomovců , všechny oběti tohoto zla ve kterém žijeme by měly mít právo rozkopat tlamy zrůdám které podporují ,či spáchaly puč zla 1989 ,zavedl bych na to zákon oko za oko

balika ( 21. dubna 2017 19:42 )

Je fakt, že personál by mohl být příjemnější, ale jinak je české porodnictví na špičkové úrovni.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud