Modrá velryba se po sociálních sítích šíří již několik měsíců. Nebezpečná hra pocházející z Ruska dává svým oběť 50 úkolů během 50 dní – poslední je sebevražda. Policie na tento fenomén upozornila minulý týden a sami pak obdrželi desítky telefonátů potenciálních obětí.

Jednou z nich je i šestadvacetiletá Lucie Sabelová, maminka tří dětí. Právě kvůli nim – zejména nejstaršímu synovi – si chtěla ověřit, zda je hra reálná a jak nebezpečná pro děti je. „Vytvořily jsme s kamarádkou profil 14leté dívky na Instagramu a začaly tam tu Modrou velrybu hledat,“ popsala Lucie otevřeně.

Nakonec se přesunuly na ruskou obdobu Facebooku VKontakte. Zde se jim skutečně ozval „kurátor“ – tak si říkají samozvaní administrátoři hry, kteří hráčům zadávají úkoly. „Napsal mi anglicky, ptal se jakým mluvím jazykem, vyjmenoval i češtinu a slovenštinu. Pak jsme se spojili přes Instagram a to už mi psal česky,“ prozradila Blesk.cz mladá žena.

Jako první úkol jí kurátor zadal vyřezat si do ruky MK57, to Lucii zarazilo. „Správně to má být F57, to jsem mu také napsala.“ Naznačení, že je podvodník, se kurátorovi nelíbilo. „Začal mi psát, jak ví, kde bydlím, jak se jmenuji a tak. Nadával a hádal se se mnou. Když jsem mu napsala, že tím ta hra pro mě končí, řekl, že dobře a že do 223 hodin umřu, že mi přeje jen to nejhorší,“ uzavřela Lucie.

Od otřesné události uplynulo již několik dní. „Podle údajného kurátora má moje smrt přijít 26. 4. 2017, nebojím se, i když ví, kdo jsem. Jsem jen ve střehu kvůli své rodině a svým dětem,“ dodala mladá maminka.

Video
délka: 01:00
2160p 2048p 1440p 1080p 720p 480p 360p 240p

Ruský spot varující před nebezpečnou hrou »Modrá velryba« YouTube

Fotogalerie
36 fotografií