Smrt vězně na Pankráci: Ležel v cele mrtvý dva dny, tvrdí svědek

Autor: aba - 
10. 4. 2017
21:30

Miroslav H. zemřel ve věznici na Pankráci loni na Vánoce poté, co mu byly podány léky, které nepatřily jemu. Vězeňská služba si ho měla splést s jiným chovancem stejného jména a dát muži metadon, tedy lék, který se podává drogově závislým. Teď se objevil svědek z věznice, který tvrdí, že muž ležel v cele mrtvý celé dva dny.

Svědek, který si nepřál být jmenován, se ozval TV Nova. Podle jeho slov strávil ve vězení pět let a poslední měsíce jako pomocná síla na ošetřovně právě ve věznici Pankrác.

Podle svědka spoluvězni na chybu upozorňovali a vysvětlovali, že Miroslav H. nikdy nefetoval, a tudíž mu byl podán špatný lék. To podle jeho výpovědi měli dozorci pouze přejít tvrzením, „že to muž přežije.“ 

Nakonec prý řešili situaci tak, že muže zbili, a dál si ho nevšímali. Mysleli si, že chce mít na cele klid. Muž však mezitím podlehl účinkům náhražkové drogy a zemřel. Svědek z ošetřovny pro televizi vypověděl, že mrtvý ležel na cele dva dny, než se na jeho smrt přišlo.

Dozorci, kterých se pochybení týká, byli postaveni mimo službu a případ dál vyšetřuje Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS).

Na autentické záběry z vězení ISIS, které není ani trochu podobné tomu českému, se podívejte ve videu:

Video Podívejte se do věznice ISIS. - Aleppo 24
360p 240p

Doporučujeme
fouk.si ( 11. dubna 2017 11:07 )

 Pro Boha jak tomu může někdo věřit, že tam ležel mrtvý dva dny. Divím se, že můžete naletět na takovou hovadinu a ještě o tom psát

karancita ( 11. dubna 2017 10:37 )

To je jako pohádka pro blbečky. To se Vám Plesku zase povedlo. Fakt. Ležel tam dva dny mrtvý a nikdo si ho nevšiml. Zase naletěla TV Nova i Vy.

mrdounberlusconi ( 11. dubna 2017 07:28 )

mrtvy vezen DOBRY VEZEN NO A CO???

krtekzhor ( 11. dubna 2017 06:01 )

co to mele za sracky.nemohl tam byt mrtvy dva dny.za den je nekolikrat scitak kdy se kontroluje jestli vezen neutekl a take by si toho vsiml kukackar ktery e diva kukackou jestli je vse ok

platykodon ( 11. dubna 2017 02:11 )

Dopadlo to dobře. Za chvíli by byl venku a třeba zabil mé děti autem. Ve vězení nebyl za odměnu. Jinému vězni bych určitě věřila jeho výpověď. Tak snad, pokud opravdu došlo k omylu, děkuji bachařům, velmi upřímně děkuji.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud