Opilou ženu u mříží „ukřižovali“: Policisté odešli od soudu s podmínkou

Autor: ČTK - 
6. 4. 2017
12:23

Okresní soud v Uherském Hradišti uložil podmíněné tresty třem policistům, kteří přivázali opilou výtržnici v cele k mříži. Státní zástupce Leo Foltýn pro ně navrhl roční podmínky. Soud je uložil dvěma policistům, třetí dostal podmíněný trest na rok a půl. Muži vinu odmítají. Rozsudek není pravomocný, neboť si ponechali lhůtu pro podání odvolání. Obžalovaným hrozilo až pět let vězení.

Jakub V., Ondřej P. a Miroslav V. podle obžaloby ženu loni v únoru zadrželi poté, co v panelovém domě v opilosti ničila výtahové dveře. Podle státního zástupce ji pak na služebně na 11 minut připoutali pouty s rukama nahoře k mřížím. Podle Foltýna policisté postupovali v rozporu se zákonem. Foltýn označil zákrok za neadekvátní a zacházení policistů se zadrženou za ponižující.

Soudce Jiří Přibyl uložil Ondřeji P. s Jakubem V. roční trest podmíněně odložený na jeden rok, Miroslav V. rok a půl s odkladem na dva roky. Uznal všechny vinným ze zneužití pravomoci úřední osoby, Miroslava V. i z porušení povinnosti dozorčí nebo jiné služby. Podle soudce bylo jednání policistů vůči poškozené hrubé a ponižující.

„Chování poškozené vůči policistům bylo nevhodné, nicméně její připoutání k mřížím v cele nemělo oporu v zákoně. Jednání policistů bylo zcela vybočující z možností, které jim dávají právní předpisy,“ uvedl Přibyl. Připoutání v cele je podle něj možné jen z výjimečných důvodů, které v tomto případě ale podle soudce nebyly splněny.

„Poškozená jenom křičela, kopala do mříží a sprostě policistům nadávala,“ uvedl soudce. Způsob připoutání ženy v cele k mříži v netypické poloze s rukama roztaženýma nad hlavou označil za skutečný exces. Pokud by muži podle něj ženu připoutali podle předpisů k poutacímu madlu před celami, věc by mohla být řešena jen jako kázeňský přestupek.

Podle soudce policisté ženu trestali za její hrubé a vulgární chování. Stěžejním důkazem podle něj byl kamerový záznam. Žena uvedla, že se cítila bezmocná a ponížená. Za nemajetkovou újmu žádala odškodnění půl milionu korun, které jí soudce nepřiznal a odkázal ji na občanskoprávní řízení.

Policisté porušení zákona odmítli. Uvedli, že ženu připoutali, aby si kopáním a údery do mříží neublížila. Přibyl této obhajobě neuvěřil i proto, že policisté ženě zuli boty a při kopání do mříží se mohla zranit.

Miroslav V. s Jakubem V. se odmítli k rozsudku vyjádřit, Ondřej P. uvedl, že je zklamaný. „Co potom už máme jako policisté dělat?“ řekl novinářům. Odvolání je podle něj pravděpodobné. V případě pravomocného odsouzení totiž obžalovaní přijdou o místo u policie. Jakub V. už ale u policie nepracuje, zbylí dva muži byli zproštěni výkonu služby.

Policisté pochybili podle soudu i v případu vražedkyně z Tesca:

Video Soud vynesl rozsudek v případu vražedkyně z Anděla. Dostala 30 let vězení. - Blesk TV
1080p 720p 480p 360p 240p

Doporučujeme
adalberta ( 31. května 2017 19:39 )

A co jako měli s ožralou "dámou" dělat? Prosit jí, aby nedemolovala výtahové dveře, neřvala na celý panelák, nemočila po chodbě, atd.? To se necítila ponížená, ani necítila žádnou hanbu, že se chová jako ožralý prase? Nebo chtěla těch půl milionu na úhradu toho, co zničila? Kchunda.

singhaja ( 6. dubna 2017 16:10 )

 ZASRANÁ ŠTĚTKA, DOBRE JÍ TAK. TAKY BYCH JI NALOŽIL ŠLAPCE HNUSNÝ. *** NECHUTNÁ. TAKHLE SE NA NĚ MUSÍ NA PRASATA VANDALSKÝ

vilda696 ( 6. dubna 2017 14:03 )

To by jim šlo dementním úchylákům ze zvláštích škol, když mají ale něco vypátrat žádají veřejnost o pomoc ,vemena

vasounek ( 6. dubna 2017 13:38 )

To se dalo čekat,protože v tomto státě mají větší zastání ti kteří porušují zákon,policie je tu jen proto aby jim dělala ochranu

agfor ( 6. dubna 2017 13:07 )

To se dalo čekat - slouhové režimu a felčaři jsou vždycky nevinní.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud