Smetiště. Tak by se jedním slovem dala shrnout současnost farmy Jána Fodora z Ozdína na Slovensku. V roce 2012 působila jako kulisa reality show Farmář hledá ženu, dnes by se zde mohl natáčet maximálně horor. Mezi odpadky, nefunkčními lednicemi a vraky aut najdete i zvířecí zdechliny.

Na celou věc jako první upozornil Československý kastrační program, který pomáhá ohroženým zvířatům a bojuje proti týrání zvířat. Pohled na farmu v Ozdíně ale šokoval i je.

Její sousedé se obávají, aby se ze statku nerozšířila infekce – farmář totiž těla uhynulých zvířat neodklízí. Zvířata, která zatím přežívají, jsou vychrtlá a nezbývá jim nic jiného než požírat mrtvoly svých druhů. 

Problémy měl navíc Fodor už v minulosti – před devíti lety se kvůli obdobnému stavu svého statku dokonce stěhoval. Situace se ale, jak vidno, opakuje. Ochránci zvířat na místo přivolali policii, přijelo i několik novinářů a případ se začal okamžitě řešit.

Video
délka: 01:44
360p 240p

Natáčela se tu reality show Farmář hledá ženu, nyní je statek plný odpadků a zdechlin zvířat. Pluska.sk

„Ušil to na mě ten, kdo mi ukradl vlek za auto. To nejsou fotky koně z mé farmy. Žádný tu není. Ještě mám pár prasat, ale s farmou končím, nejde to,“ řekl Fodor serveru Čas.sk. Živých zvířat už je na farmě skutečně pomálu – najdete tu dva psy, pár koz, prasat a slepic…

Druhý den, když policie přišla nepořádek zadokumentovat, byly už zdechliny podle serveru Pluska.sk pryč. „Hlídka zjistila, že jde o podezření z přečinu neoprávněného nakládání s odpady a byl dán návrh na trestní stíhání,“ uvedla policejní mluvčí s tím, že podezřelý je již obviněn ze stejného trestného činu na jiném místě. V tomto případě měl na pozemku asi 12 tun odpadu!

Fotogalerie
10 fotografií