Dahlgren znovu před soudem: Zruší mu doživotí?!

Autor: ČTK - 
7. 3. 2017
08:33

Vrchní soud v Olomouci obdržel minulý týden nový znalecký posudek v oboru psychiatrie na Kevina Dahlgrena, kterého brněnský krajský soud loni nepravomocně odsoudil na doživotí za čtyřnásobnou vraždu v Brně. Posudek má osvětlit, zda byl Dahlgren v době spáchání skutku příčetný a zda trpí duševní poruchou.

Odvolací soud začne u Vrchního soudu v Olomouci 23. března, uvedla v pondělí Česká televize.

Nový posudek zpracoval primář psychiatrické nemocnice v Bohnicích Jiří Švarc. Podle předchozích posudků netrpěl Dahlgren v době činu žádnou závažnou duševní poruchou, a tudíž byl zodpovědný za své jednání. Závěry nového posudku odmítl mluvčí soudu komentovat, uvedla ČT.

Porota na základě nového posudku může nyní rozsudek prvoinstančního soudu potvrdit, nebo zrušit a případ vrátit k novému projednání. Může také zastavit trestní stíhání a Dahlgrena poslat do psychiatrické léčebny.

Dahlgren podle rozsudku v květnu 2013 zabil v Brně-Ivanovicích všechny členy rodiny, u níž dočasně bydlel - otce, matku a jejich dva syny, z nichž jeden byl nezletilý.

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme
TrojanSlovakia ( 7. března 2017 13:33 )

 Keby to urobil v USA v Texase, tak trest smrti má istý. Kto zabije človeka by mal automaticky stratiť všetky ľudské práva.

starypes ( 7. března 2017 10:51 )

Se divím, že se za něho nezaručil Šepirák jako za bezúhonného občana USA.

sharp ( 7. března 2017 10:03 )

Ani bych se nedivila, kdyby ho nakonec osvobodili. Přece si nějaké maličké Česko nedovolí odsoudit občana tak velké země, jako je USA. Vždyť Američan má právo, přiletět si zabít svého Čecha ? On je rozmazlený chlapeček, který si myslel, že si může dovolit vše, rodiče mu to zaplatili. Duševně nemocný není, ví co dělá. Jen trpí představou o své vyjímečnosti, která mu dokonce dává právo zabíjet.

dandova ( 7. března 2017 09:19 )

zindula ( 7. března 2017 09:01 )

Já už se v tomhle bordelstátě nedivím ničemu!

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud