Tělo ženy bylo u pardubického zdymadla nalezeno 23. února. Protože u sebe žena neměla doklady, policisté stále neznají její totožnost. „Pitva prokázala, že tělo bylo ve vodě dva až tři týdny, žena vážila okolo 90 kilogramů, měřila 172 centimetrů. Jeden z markantů je tetované obočí,“ upřesnila v úterý policejní mluvčí Eva Maturová.

Podle policie není vyloučené, že žena během života porodila jedno dítě, je ale možné, že mohlo jít i o potrat. Věk zemřelé se odhaduje na 35 až 48 let.

„To, že nepatří do sociálně slabších vrstev, potvrzuje skutečnost, že se starala i o svůj chrup, dokonce mohla pravidelně navštěvovat dentální hygienu. Měla upravené zuby, za což mohla utratit zhruba 30 000 korun,“ uvedla mluvčí.

Žena měla hnědé kratší vlasy a byla dobře oblečená. „Na sobě měla černé sako zn. Marks a Spencer, černou sukni, černou podprsenku zn. Bellinda, světle hnědé kozačky vel. 40, na ruce měla červené plastové hodinky, na krku korálky a černou kulatou náušnici,“ popsali policisté. 

Zatím není jasné, jak žena zemřela. „Kriminalisté prověřují veškeré možné varianty. Mohla do vody spadnout nešťastnou náhodou, nevylučuje se úmyslný skok do „rozvodněné“ řeky ani to, že ji mohl někdo strčit. Pitva však potvrdila, že na těle nejsou stopy po násilí, jako příčina úmrtí je stanoveno utonutí,“ uvedla mluvčí.

Fotogalerie
5 fotografií