Matka krutě týrala Kristínku (14), která je na vozíčku. Vyvázla ale jen s podmínkou

Matka týrala svou postiženou dceru. Soud jí přiřkl podmínku.
Autor: haj - 
19. 2. 2017
06:51

Kristínka (14) nemá zrovna jednoduchý život. Jako by nestačilo, že prodělala mozkovou obrnu a je tedy zcela odkázaná na invalidní vozík. Navíc se stala obětí krutého týrání od člověka, od kterého by to nikdy nečekala – od vlastní matky. Ta ji místo péče jen nervovala, odpírala jí základní potřeby a navíc ji i krutě zbila a zkopala!

Otřesný případ se odehrál v Klenovci na Slovensku a hlavní úlohu v něm odehrála Elena (39), která byla v únoru tohoto roku odsouzena za zločin týrání blízké osoby. Dostala jen podmíněný trest na tři roky, přičemž kdyby se za ni nepřimluvil její muž Peter, s nímž už nežije, mohla skončit i ve vězení.

Podle důkazů obžaloby žena víc než rok a půl ubližovala své postižené dceři Kristíně. Pod vlivem alkoholu dívenku kopala, bila, zacházela s ní pohrdavě a různými způsoby jí naháněla hrůzu, což se podepsalo i na psychickém stavu školačky. Od druhé poloviny roku 2014 až do ledna 2016 dokonce Kristínce odpírala i nezbytnou osobní péči a ošacení. Ta svou maminku měla i nadále moc ráda, omlouvala ji a nikomu o svém trápení neřekla.

Týrání vyvrcholilo 22. ledna loňského roku, kdy Elena dcerku ošklivě zbila a zkopala ji do břicha. Zanedbanou a neučesanou dívenku posléze matka poslala i s pohmožděným břichem a mnohými podlitinami do školy. Navíc jen v tričku s krátkými rukávy. Jenže toho už si ve škole, kam Kristínka chodila, nemohli nevšimnout. Na rodinu okamžitě zavolali sociálku a odborníci posléze u holčičky zjistili syndrom týraného dítěte.

Týraná dívenka sice mámu nadále obhajovala, nakonec ale šla s pravdou ven. Zato Elena nikdy svou vinu nepřiznala, dokonce ani po rozsudku soudu. Stále se jen vymlouvá a týrání zapírá. „Já si na ten den vůbec nevzpomínám, měla jsem problémy a vzala jsem si léky. Ale nikdy bych svému dítěti takhle hrozně neublížila,“ ospravedlňovala se pro Čas.sk matka s tím, že dcerku leda mohla při česání omylem zatahat za vlasy. Tvrdí také, že údajné týrání si někdo vymyslel, aby ji pomluvil.

Kristínka už se naštěstí nemusí bát, nyní bydlí s otcem Peterem a dvěma sestrami. Matce už ale prý všechno odpustila a chce na vše zlé zapomenout. Dokonce ji denně navštěvuje a snaží se s ní znovu navázat vztah. Právě Peter se za Elenu před soudem přimluvil a potvrdil tak, že poměry v rodině se začínají pomalu zlepšovat.

Díky tomu ženě krajský soud přiřkl tři roky podmínky s probačním dohledem ve zkušební době a protialkoholní léčbu. „Kristínka už mámě odpustila a má s ní teď dobrý vztah. Rada ji navštěvuje. Já ji tam vozím, a kdybych si všiml, že dceři ubližuje, určitě bych zakročil,“ vysvětloval v dopise soudu Peter, kterého mrzí, že Kristínce nemohl pomoci už dřív. Působil totiž delší dobu v zahraničí, a proto o krutém zacházení Eleny s dcerou neměl ponětí.

Doporučujeme
melindala ( 19. února 2017 12:41 )

Chudak holcicka, nemeli ji tomu otci davat, co to je za cloveka, ze se zastava te hyeny u soudu. Tohle neni dobre, meli mu ji vzit, nebude lepsi.

radka1 ( 19. února 2017 11:54 )

Takovou matku bych do smrti nechtěla vidět, chudak holka je mi ju moc lito, co si zažila

clarabella ( 19. února 2017 09:56 )

@olca1 to ze o tom otec nevěděl nemá nic společného s tim, ze se té svi.ne zastal u soudu. Je to kry.pl co mysli asi leda Cu...rakem. Kdybych se dozvěděla, ze partner týral naše dítě, tak se postaram, aby mu někdo rozbil hubu a zavřeli ho až zcerna a ne se ho zastávat, aby dostal podmínku. Chudák holcicka. Matka ji ublizovala a otec se matky zastane.

olca1 ( 19. února 2017 08:36 )

Reaguji na vaši připomínku. Otec nemusel vůbec o ničem vědět. Mám zkušenost, že dítě věemožně vlastní matku obhajuje, nemusí být mentálně postižené. Matka je matka. Kristýnka jen viděla, že je něco s matkou. Je to moc smutný případ.

mrdounberlusconi ( 19. února 2017 07:09 )

kristinka asi není mentalne v poradku takovy hnus se neodpousti nemůže někdo milovat bestii která by ji mohla i pripravit o život a jeji papa je k re te n

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud