Vondruška i se svou dcerou jsou ale agresivní a ve čtvrtek nabrala situace na otáčkách. V odpoledních hodinách přijel muž na pozemek s koňmi, kde byli i dobrovolníci, a se svým jeepem začal najíždět do stáda a rozhánět ho. Nebral žádné ohledy na zvířata a několik koní mu skoro skončilo pod koly auta.

„Pan Vondruška v odpoledních hodinách, což bylo největší překvapení tady toho, což si myslím, že bylo z toho důvodu, že předpokládal, že už tam nebude televize, najížděl do stáda koní, nabral jedno hříbě, rozjel mi tam pásku, kterou jsme měli připravenou. Lidi tam prostě se mu stavěli před auto, začali mu brát za dveře, a kdyby se mu opravdu nepostavili před auto, tak by nezastavil,“ komentovala celou situaci pro televizi Prima Lucie Kraifová, dobrovolnice při odchytu a svědkyně události.

„On byl natolik rychlý, že ty koně tlačil před sebou, a viděla jsem, jak z levé části nárazníků přeletělo hříbě, tím si rozbil to auto,“ říká jiná svědkyně incidentu. Muž kromě koní ohrozil i dobrovolníky, kteří byli na místě. „Když najížděl do koní, tak koně okolo sebe kopali, jeden z dobrovolníků byl pokopaný, musela ho odvážet záchranka,“ řekla Anna Horáková, veterinářka.

Lidé za autem běželi, snažili se Vondrušku zastavit a zpoza volantu ho nějak vytáhnout. Nakonec ale dobrovolníci i úředníci dostali strach, co by muž koním mohl udělat přes noc, a tak celé stádo převedli na vzdálenější louku, která už Vondruškům nepatří.

Fotogalerie
6 fotografií