K nehodě došlo u Velkého Boru. Na mokré vozovce tu v zatáčce BMW dostalo smyk a vjelo do protisměru. Tam přední částí narazilo do levého boku projíždějícího Peugeota. Ten skončil mimo vozovku na střeše a dvaačtyřicetiletý řidič a jeho o rok starší žena svým zraněním na místě podlehli. V autě s nimi jela i jejich tříletá dcerka, která byla s rozdrceným obličejem vrtulníkem převezena do nemocnice.

V BMW seděla za volantem sedmadvacetiletá Ukrajinka Maruška a její přítel jako spolujezdec. Policie prošetřovala i možnost, že by řídit mohl právě muž a pouze si po nehodě vyměnili místa. Známí páru se totiž shodovali na tom, že dívka měla ze silného auta strach, zatímco její přítel byl bezohledný řidič.

Policie ale vyšetřování dopravní nehody ukončila s jasným závěrem. „Policisté zahájili  trestní stíhání  sedmadvacetileté cizinky, jako obviněné ze spáchání přečinů usmrcení s nedbalosti a těžké ublížení na zdraví z nedbalosti,“ uvedla policejní mluvčí Dana Ladmanová. „K uvedené dopravní nehodě byl přibrán soudní znalec z oboru silniční doprava. Řidička porušila důležitou povinnost, kdy při řízení vozidla nepřizpůsobila rychlost jízdy zejména svým schopnostem, vlastnostem vozidla a nákladu, předpokládanému stavebnímu a dopravně technickému stavu pozemní komunikace, její kategorii a třídě, povětrnostním podmínkám a jiným okolnostem, které je možno předvídat,“ doplnila.

Fotogalerie
5 fotografií