K incidentu došlo ve středu brzy ráno v domě ve floridském městečku Mulberry. Paul Gregg Jr. tu měl obvinit svou partnerku Jessicu Whidden z nevěry, kvůli čemuž se strhla velká hádka. Muž nakonec popadl nůž a se zbraní v ruce vlítl za svou partnerkou do koupelny. U toho měl křičet, že „by si přál ji zabít a že ji bude tyranizovat tak dlouho, dokud nespáchá sebevraždu“.

Své matky se zastal patnáctiletý Michael, který si stoupl před něj a neumožnil mu vstup do koupelny. Paul Gregg Jr. měl následně odejít do obývacího pokoje, kde si sedl na sedačku. Chlapec odešel do svého pokoje a vrátil se s brokovnicí, kterou na násilníka namířil. Podle Michaela se pak Gregg zvedl a zamířil do ložnice, kde měla rodina další zbraně. Chlapec ho cestou zastřelil.

Michael řekl přivolaným policistům, že „už toho měl všeho dost“ a bál se, že když nic neudělá, tak Paul Gregg Jr. ublíží jeho mámě. Jessice Whidden přiznala, že její partner byl delší dobu násilnický, což ale nikdy neohlásila. Ženy se obvykle zastával její syn, který se ji snažil chránit.

Teenager byl po incidentu obviněn z úkladné vraždy. Zatím není jasné, jestli bude souzen jako dospělý.

Fotogalerie
7 fotografií