Otakar spáchal sebevraždu oběšením v pronajatém bytě na Plzeňsku. Jeho tělo bylo nalezeno 30. ledna a byl to jeho druhý, tentokrát už úspěšný, pokus o vlastní smrt. Mrtvého našel jeho bytný, který mu nesl novou smlouvu.

Policisté jeho smrt vyšetřovali a pitva potvrdila, že spáchal sebevraždu. Teď, po více než dvou týdnech, bylo jeho tělo zpopelněno. Rodina neuspořádala žádný pohřeb, takže u kremace nikdo nebyl. Prý si to tak přál sám Ota.

„U kremace jsme se nesešli. Bydlíme hodně roztroušeně. Pohřeb nebude, protože by si ho nepřál,“ řekla Otakarova máma Irena. „Ulevilo se mi, protože od jeho smrti uběhla už dlouhá doba a všechno trvalo moc dlouho,“ dodala. Rodina si prý nepotrpí na velké pohřby a všechny je dělají pouze v rodinném kruhu.

Urnu s ostatky si vyzvedne Otakarův bratr Josef a bude uložena v rodinné urnové schránce. „On měl uložit mě, tohle je proti přírodě. Nikdo by si neměl pamatovat zrození a smrt člověka, zvlášť tak blízkého. Pohřbím bratra s láskou a rozloučím se s ním,“ řekl o tragédii pro TN.cz Otův starší bratr Josef.

Rodina věří v jeho nevinnu. Podle nich neunesl tlak vyšetřování, a proto se rozhodl pro sebevraždu. 

Fotogalerie
39 fotografií