Šokující video, na kterém mladá Slovenka vyhrožuje muslimům, nazývá je „parazity“ a zneuctí korán, má statisíce zhlédnutí. Žena před slovenskou vlajkou muslimskou svatou knihu nejdříve roztrhá a pak si stáhne kalhoty, natrhané stránky pomočí, polije benzinem a následně je zapálí.

Autorka videa pochází podle informací TV JOJ ze slovenského Ružomberka a dlouhodobě žije v zahraničí, nejspíš ve Finsku. Své nenávistné video obhajuje špatnými zkušenostmi s muslimy a migranty, kteří ji měli v minulosti napadnout. „S muslimskou komunitou mam dost velké zkušenosti, byla jsem s nimi zavřená v jednom areálu více než rok a půl,“ cituje ženu televize. 

Video
délka: 02:40
480p 360p 240p

Mladá Slovenka před kamerou zneuctila korán. TV JOJ

Mladá žena svého jednání a videa vůbec nelituje. A to navzdory tomu, že je na ni podáno několik trestních oznámení. Její čin by mohl naplňovat skutkovou podstatu hanobení rasy, národa, přesvědčení a podněcování k rasové, národnostní a obdobné nenávisti.

Slovenská policie ale zatím odmítá sdělit, zda ve věci šířícího se videa začala nějaké trestní stíhání. „Policie informuje o takových případech až po vznesení obvinění,“ vysvětlila televizi mluvčí prezídia Denisa Baloghová.

Fotogalerie
11 fotografií