Kriminalisté týden po tragédii upřesnili časové údaje týkající se případu. „K napadení dívky došlo ve čtvrtek dne 2. 2. 2017 pravděpodobně mezi 14.00 a 15.00 hodinou v suterénu panelového domu v ulici Peškova, kde byla i následně vážně zraněná dívka nalezena,“ uvedla policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.

Pavlínku našel v kaluži krve její soused, měla však tak pomlácený obličej, že ji místní vůbec nemohli poznat. Krátce na to její bývalý partner Filip spáchal sebevraždu skokem pod vlak a začalo se tak spekulovat o tom, že by mohl být pachatelem právě on. 

Policie však zatím odmítá případy spojovat a vyšetřuje je zvlášť. „Případ sebevraždy v Neštěmicích vyšetřuje územní odbor Ústí nad Labem. Napadení dívky si převzali krajští kriminalisté,“ vysvětlila mluvčí.

Policisté podle Deníku nyní procházejí kamerové záznamy ze sídliště. „V souvislosti s tímto případem žádáme všechny svědky, kteří se v době od 13.00 do 15.00 hodin v blízkém okolí nacházeli a mohli si něčeho všimnout, aby se přihlásili na linku 158 nebo nejbližší policejní služebnu,“ uvedla policejní mluvčí.

Z jejích slov vyplývá, že pachatel mohl na místo činu dojet městskou hromadnou dopravou. „Rovněž žádáme, aby se přihlásili cestující MHD č. 51, kteří toho dne v inkriminovanou dobu cestovali trolejbusem z centra města směr Skalka,“ dodala.

Pavlínka leží nadále v ústecké nemocnici, která na přání rodiny odmítla o jejím zdravotním stavu podat jakékoli informace.

Pozor, fotogalerie obsahuje snímky z místa činu, které by neměly vidět děti:

 

Fotogalerie
10 fotografií