Mladík dal dívce na diskotéce v Citově extázi, ta zkolabovala: Hrozí mu 5 let

Mladík je stíhán za podání extáze v Citově, dívka zkolabovala. (Ilustrační foto)
Autor: ČTK ljš - 
3. 2. 2017
11:11

Až pětileté vězení hrozí třiadvacetiletému muži, který loni v září dal o dva roky mladší dívce na diskotéce v Citově na Přerovsku extázi. Žena po požití látky zkolabovala a skončila v nemocnici. Její experiment s psychotropními látkami se obešel bez dalších zdravotních následků. Podobný případ, ale s těžšími následky, se stal v tanečním klubu ve Frýdku-Místku.

„V polovině září loňského roku byl uvedený muž na diskotéce v obci Citov, kde dal o dva roky mladší ženě polovinu tablety. Poškozená začala mít po jejím požití zdravotní problémy a po nějaké době zkolabovala. Nakonec skončila v rukou zdravotníků, kteří ji převezli do přerovské nemocnice, kde zůstala několik hodin hospitalizována na pozorování,“ uvedla policejní mluvčí. Mladíka ve středu kriminalisté obvinili z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

 

Podobný případ se stal v dubnu 2015 v jednom z frýdecko-místeckých tanečních klubů. Extázi si tam vzala dvacetiletá dívka, šlo o drogu v modifikované a mnohem silnější variantě. Krátce na to začala mít problémy. Začaly jí selhávat orgány a zkolabovala. Dívka musela být resuscitována a napojena na umělou plicní ventilaci. Dvojici mladíků, Janu Prorokovi a Pavlu Sekaninovi, za prodej tablet extáze se silným účinkem potvrdil tento týden v úterý olomoucký vrchní soud pětileté tresty. Hrozilo jim osm až 12 let vězení, způsobena byla totiž těžká újma na zdraví.

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme
fotrpjotr ( 3. února 2017 12:45 )

Havlova generace.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud