Svoji družku rdousil a pak vyhodil z okna: Soud mu definitivně potvrdil 16 let ve vězení

Miroslav Sabol u soudu. Odsedí si 16 let za vraždu ženy.
Autor: aba - 
30. 1. 2017
12:59

Miroslav Sabol, jenž podle pravomocného verdiktu vyhodil bývalou družku z okna bytu v Praze, si definitivně odpyká 16 let ve vězení. Jeho stížnost odmítl Ústavní soud. Stížnost byla posledním mimořádným opravným prostředkem.

Obhajoba ve stížnosti uvedla, že proti Sabolovi nesvědčil jediný přímý důkaz. Řadě indicií, které svědčily v jeho prospěch, soudy prý nevěnovaly patřičnou pozornost. Obhajoba v tom spatřovala porušení principu presumpce neviny.

Ústavní soudci ponechali verdikt beze změn, stejně jako loni Nejvyšší soud. „Odůvodnění napadených rozhodnutí tvoří ucelený celek, který se opírá o skutečnosti svědčící o vině stěžovatele, přičemž ÚS se s vyslovenými skutkovými závěry plně ztotožňuje,“ stojí v usnesení.

Podle verdiktu se Sabol a jeho bývalá partnerka 21. června 2014 nejspíš pohádali. Muž pak ženu rdousil tak dlouho, až ztratila vědomí. Domníval se, že je po smrti, a vyhodil ji ze sedmého patra domu v Chalupkově ulici, aby čin kamufloval jako sebevraždu.

Sedmačtyřicetiletá žena po pádu z více než 18 metrů na místě zemřela. Slovák Sabol vinu popíral. Obhajoba uváděla, že původní přiznání si policie vynutila pozdě v noci po mnohahodinovém výslechu.

Justice ale nakonec shromáždila jiné důkazy, které ukazovaly na Sabola. Z posudků vyplynulo, že oběť nemohla z okna vyskočit sama. Na těle oběti se objevily stopy DNA obžalovaného. Sabol také vybíral peníze z ženiných účtů v různých bankomatech po Praze.

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme
ganzanie ( 30. ledna 2017 20:36 )

jenom bastardi vztáhnou "mužkou"prackou na ženu,ženská mrtvá, a tohohle dementa si pěstují v lochu a na čí náklady.. prodejná v čr justice to není,ta se v tom bude babrat

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud