Pražská značka se samými pětkami. Takovou SPZ se na svém druhém autě chlubil Martin z Blatné, který měl nebezpečným vybržďováním na dálnici D10 způsobit smrtelnou dopravní nehodu. „Kmotrovskou“ značku, jak ji nazval deník Mladá fronta Dnes, měl na lahvově zeleném terénním Jeepu Grand Cherokee ještě v době, kdy nebyly poznávací značky na přání legální.

„No to víš, to jsou ti Pražáci. To aby každej viděl, že telefon máme až do maštale a čeká nás světlá budoucnost,“ okomentoval v roce 2014 kamarádův dotaz na značku Martin. Co ale on sám neviděl, byl fakt, že světlá budoucnost na něj nečeká. Za obecné ohrožení mu totiž hrozí až 15 let za mřížemi.

Jeho známí o něm tvrdí, že rozhodně nebyl agresor, jeho náhlou změnu v chování nechápou. „Vyrůstali jsme spolu odmalička na sídlišti. Nebyl to žádnej agresivní kluk nebo rváč. Když jsem to slyšel, říkal jsem si, co se mu muselo pohnout v hlavě, že se tak zachoval,“ řekl deníku pan Josef. Podle jiného kamaráda měl Martin v minulosti problémy s dluhy.

Martin je podezřelý z toho, že 28. prosince agresivní jízdou způsobil dopravní nehodu na 32. kilometru dálnice D10 ve směru na Turnov. Při havárii zemřelo osmiměsíční dítě a zranilo se několik lidí, jeden člověk byl zraněn těžce. „Policie ČR disponuje kamerovým záznamem účastníka dopravní nehody, na kterém je zachycen průběh nehody,“ uvedl policejní mluvčí Jakub Vinčálek. Podezřelý muž skončil ve vazbě, kde bude čekat na soud.

Fotogalerie
13 fotografií