K přepadení došlo v noci a hluk Kňažka probudil. Ten se bál, že je lupič ozbrojený a tak vytáhl vlastní pistoli a třikrát vystřelil. Zasáhl vetřelce do tepny ve stehně a ten už nemohl dál nikam utéct. Na zahradě domu ho našla policie a byl sanitkou převezen do nemocnice, kde se nyní pod dohledem zotavuje.

Slovenský deník Čas ve spolupráci se strakonickou televizí vypátral, že by se mělo jednat o Čecha Pavla Novotného ze Strakonic, který má mít podle dalších informací několik dětí a má být vdovec.

Televize Joj vypátrala jeho současnou partnerku, ta se ale nechce k případu vyjádřit, dokud jí nezaplatí. A to pořádně tučnou částku. „Nějakých dva až tři tisíce eur za tenhle příběh. Já a jeho rodina budeme kvůli tomuhle v dost velkých s*ačkách. Nechci něco medializovat, protože si chci vydělat peníze, ale proto, že chci zachránit jeho rodinu a i tu svoji,“ vyjádřila se jeho partnerka pro televizi.

Zatímco pachatel leží v nemocnici, Kňažko byl ve čtvrtek vypovídat a žádný trest ho nejspíše nečeká. Bránil se totiž ve vlastním domě legálně drženou zbraní, kterou použil v souladu se zákonem, tudíž je velice pravděpodobné, že z jeho strany ke spáchání trestného činu nedošlo.

Fotogalerie
6 fotografií