Neúspěšný prezidentský kandidát a herec Milan Kňažko se podle serveru Noviny.sk vzbudil v půl druhé ve středu v noci. S pistolí v ruce šel prozkoumat šramot, který se z domu ozýval, a nachytal lupiče, který už si z domu odnášel cennosti.

Kňažko asi třikrát vystřelil, jedna z kulek lupiče trefila do stehna. Muž se z domu ještě vyplazil na zahradu, kde ho zatkla přivolaná policie. Zloděj byl později identifikován jako devětačtyřicetiletý Pavel - údajně jde o česky mluvícího muže! Navíc to vypadalo, že zloděj přesně ví, kam má pro cennosti jít.

Zloděj byl s vážným průstřelem stehna převezen do nemocnice, kde se podrobil operaci. Jeho současný stav není známý. Sám Kňažko nebyl zraněn, byl jen v pořádném šoku. K celé věci se ani policie, ani sám herec vyjadřovat nechtějí.

Video
délka: 01:52

Střelba u Kňažka TV JOJ

„Je pravda, že tam byl lupič. Až budu mít po výpovědi, což bude pravděpodobně v pátek, budu moci říct víc,“ řekl serveru Pluska.sk Kňažko.

Po incidentu herec předal svou zbraň kriminalistům k expertize. Opletačky kvůli střelbě ve svém domě by ale mít neměl. Slovenský zákon totiž umožňuje občanům SR použít legálně drženou zbraň, pokud do jejich obydlí neoprávněně vnikne cizí osoba nebo v něm setrvává.

Fotogalerie
9 fotografií