Smrt dlouholetého strážce zákona šokovala rodinu i kolegy. Jan Felcman pracoval v Plzni před revolucí u Veřejné bezpečnosti, později patřil mezi policisty. Mimo jiné podle serveru Krimi-Plzeň.cz zachránil život malé holčičce, která se topila pod splavem. Za hrdinský čin dostal i zvláštní vyznamenání.

30. května 1993 se také jako první policista vydal na místo střelby u Borské věznice. Právě ta vešla v patrnost jako Kajínkova střílečka. Jan byl na místě do tří minut. Zběžnou obhlídkou místa jsem zjistil, že řidič má prostřelenou hlavu a nejeví známky života. Muž vedle, na předním sedadle spolujezdce, ještě žil. Na první pohled měl zranění na hlavě a vyhřezlé oko, které na nervu viselo ven. Třetí muž na zemi se sice nehýbal, ale mrtvý nebyl, měl zranění pouze na hýždích a na nohou,“ napsal Felcman do hlášení.

„Okolí místa bylo zarostlé křovím, kdyby tam pachatel byl a chtěl by, tak by mě sejmul jak králíka, protože jsem tam šel jak na porážku. Došel jsem ke spolujezdci a zeptal se ho vzhledem k barvě pleti, zda jsou Češi? Kývnutím hlavy odpověděl ano. Zeptal jsem se ho, co se tam stalo? Možná mi to nebudete věřit, ale odpověděl, abych to neřešil,“ dodal.

V roce 1997 Jan u policie skončil a v jeho životě se mu začalo vést od desíti k pěti. Rozvedl se, v podnikání se mu nedařilo a dostavily se i dluhy. Ani zdraví neměl příliš pevné, bral velké množství léků a často mluvil o sebevraždě.

K té se nakonec uchýlil právě tuto sobotu. Před svou sedmnáctiměsíční dcerou se střelil do hlavy pistolí ráže 6,35. Taková ráže má ovšem velmi malou účinnost, podle znalce, který promluvil pro FTV Prima, by takový způsob sebevraždy byl velice bolestivý a nemusel by být ani úspěšný. 

Felcmana přivolaní lékaři resuscitovali a v kritickém stavu ho převezli do nemocnice, kde bohužel zemřel.

Expolicistova bývalá žena o sebevraždě silně pochybuje. Právě kvůli nevhodně zvolené zbrani, což by jako bývalý policista dobře věděl. Jsem skálopevně přesvědčená, že by to nikdy před svým malým dítětem neudělal,“ řekla paní Jarmila FTV Prima. Podle některých může za smrtí pana Felcmana stát právě fakt, že byl zapletený do kauzy Kajínek.

„Případem se okamžitě začali zabývat plzeňští kriminalisté, kteří v tomto okamžiku pracují hned s několika vyšetřovacími verzemi, tou nejpravděpodobnější se zatím jeví verze, že se jednalo o sebevraždu,“ řekla policejní mluvčí Hana Štefflová.