Nemocná žena se vážně zranila po pádu v koupelně: Syn ji nechal umřít

Autor: dce - 
11. 1. 2017
16:01

Dva dny nechal svou vlastní matku pomalu umírat muž z Domažlicka. Čtyřiasedmdesátiletá žena upadla v koupelně, strhla na sebe umyvadlo a utrpěla několik poranění. Muž jí ani nezavolal lékaře. Teď mu hrozí dva roky ve vězení.

K nehodě došlo počátkem loňského roku. Třiapadesátiletý muž tehdy nalezl svoji matku ležící na podlaze v koupelně. „Žena upadla a strhla na sebe porcelánové umyvadlo. Syn matce otřel z hlavy krev a odvedl ji do postele. Nepřivolal jí lékaře, ani nijak nezajistil její ošetření. Po dvou dnech našel svoji matku mrtvou,“ uvedla policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Žena navíc trpěla cukrovkou, její syn moc dobře věděl, že má užívat léky. Inzulin ovšem nebrala a u lékaře nebyla déle než rok.

Policisté už muže obvinili ze spáchání trestného činu neposkytnutí pomoci. Podle ustanovení trestního zákoníku bude potrestán odnětím svobody až na dva roky ten, kdo osobě, která je v nebezpečí smrti nebo jeví známky vážné poruchy zdraví nebo jiného vážného onemocnění, neposkytne potřebnou pomoc,“ dodala mluvčí.

Doporučujeme
dobraduse ( 16. října 2017 23:25 )

ty musíš být zrůda zrůdoucí

an.manchester ( 11. ledna 2017 17:01 )

 tihle stari lide casto maji ruzne stupne demence ap. Jejich chovani se rapidne menu k horsimu jejich schopnosti pohyb denni zivot jist myti aj jde ke dnu. Jsou naladovi nekteri az zli nadavaji urazi kopnou. Jejich mozek de fakto se meni nasmerem destrukce.Zrejme i proto plus vzpominky - byla mozna zla i driv jej vedly k takovemu jednani asu. Nicmene mel zavolat jineho doktora sestru alespon. Takto ma na krku soudy ap. My tu zenu neznane nevime ci v te rodine bylo.Ale i zlemu cliveku bych pomoc zavolala...v takove situaci ano.

ma-ka ( 11. ledna 2017 16:33 )

 neposkytnuti pomoci? Věděl, ze asi umře, když ji tu pomoc nezavola, chtěla aby umřela a dedil... Spis vrazda nez neposkytnuti pomoci. Jestli na ni tl umyvadlo vůbec spadlo samo.

anisamri ( 11. ledna 2017 16:30 )

 Syna nic neomlouvá, ale i babka byla svéprávná a tak jistě věděla, že se s cukrovkou chodí pravidelně k lékaři.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud