Radúz volal po vraždě v arboretu na erotickou linku. Soudce ho poslal na 18 let za mříže

Autor: ljš, mat - 
30. 11. 2016
05:00

Brutální chladnokrevný čin vůči dívce, která se nemohla bránit. Tak zhodnotil soudce Petr Jirsa případ vraždy v brněnském arboretu a poslal Radúze Š. na 18 let za mříže. Při odůvodňování rozsudku přitom upozornil také na nechutný detail, který obžalovanému ještě přitížil.

Když se totiž Katka 8. března nedostavila domů, sháněla ji zoufalá rodina všude možně. Věděli, že se měla ve tři hodiny sejít s Radúzem Š., proto mu dívčin bratr psal zoufalou sms, zda o ní něco neví.

Prosbu o pomoc ale obžalovaný zcela ignoroval. „Naopak hodinu po odeslání této naléhavé SMS Radúz Š. telefonuje na erotickou linku, to je nepochopitelné,“ řekl při odůvodňování rozsudku soudce s tím, že to podle něj dokresluje chladnokrevnost obžalovaného. Podle znaleckých posudků trpí Radúz Š. narcistickou poruchou osobnosti, která snáší odmítnutí velmi špatně. Pocit neúspěchu u něj aktivoval agresivitu.

Soudce Petr Jirsa se ztotožnil s obžalobou a mladíka odsoudil na základě řetězce nepřímých důkazů. Mezi ty patří kamerové záznamy, které zachycují muže, v němž Radúzovi známí poznali právě jeho. Dalším důkazem pak byla například jeho DNA v pouzdru na nůž a další biologické stopy, stejně jako různá čerstvá poranění, která měl mladík na těle.

Soud podle Jirsy nezaznamenal žádný důkaz, který by alespoň náznakem určoval jinou osobu, která čin mohla spáchat. „Z důkazů je zřejmé, že na místě činu Radúz Š. prostě byl. Musíme konstatovat chladnokrevnost obžalovaného, kdy z mrtvého těla ještě svléknul kabát. Nešlo o jednání z afektu, bylo to jednání naplánované. Útok byl veden zvlášť surovým způsobem,“ vysvětlil soudce svůj verdikt. Mladík se namístě odvolal.

Soudní líčení jsme pro vás sledovali ONLINE, další informace o vraždě v arboretu najdete ZDE››

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme
odlisny ( 17. prosince 2016 02:49 )

v base už mu říkají Radko

rentierskej ( 30. listopadu 2016 17:50 )

tak neříkej, že internet používáš jen k brouzdání a ne k placení?! proč dnes ještě chodit na poštu?!

dfghjk ( 30. listopadu 2016 17:17 )

Tak Raduz dostal za erotickou linku 18 let?! Drsný, ale jinak se dobrým mravům nenaučíme, naprostý souhlas!!!

mesalina ( 30. listopadu 2016 14:44 )

hajzl, nemám slov měl dostat doživotí, žádná další možnost by neměla pro takového kripla existovat ...

ganzanie ( 30. listopadu 2016 14:43 )

ani náhodou,rentiere,a budu stát frontu k přepážce

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud