Na Mladoboleslavsku havarovalo malé letadlo: Posádka nepřežila

Autor: dce, ČTK - 
8. 11. 2016
17:04

K tragédii došlo v úterý odpoledne na Mladoboleslavsku. Letadlo spadlo poblíž dálnice D10 v těžko přístupném terénu, po nárazu začalo hořet. Dva lidé při nehodě zemřeli.

Mezi obcemi Luštěnice a Brodce na Mladoboleslavsku spadlo malé sportovní letadlo. „Při neštěstí zemřeli dva lidé,“ řekl mluvčí středočeské policie Jakub Vinčálek.

Událost se stala kolem 15:30 u kopce Homolka. Hořící letadlo bylo nalezeno v zalesněném, špatně přístupném terénu. Požár uhasili hasiči. Podle Vinčálka byla na místě objevena dvoučlenná posádka bez známek života.

Video REPORTÁŽ AKTU.CZ: Na Mladoboleslavsku havarovalo malé letadlo: Posádka nepřežila. - Aktu.cz
720p 480p 360p 240p

K nehodě byl vyslán vrtulník záchranné služby, sanita z Mladé Boleslavi a vůz s lékařem. Záchranáři ale už nemohli posádce letadla nijak pomoci. „Lékař už pouze konstatoval smrt,“ uvedla mluvčí krajské záchranné služby Petra Effenbergerová.

K nehodě byly vyslány dva záchranářské vozy a vrtulník, podle mluvčího středočeských hasičů Ladislava Holomčíka na místo míří také experti z Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod. „Hasiči pomohou s nasvícením místa vyšetřovatelům,“ dodal Holomčík.

Doporučujeme
janebulim ( 8. listopadu 2016 19:40 )

 Na létání nestačí jen prachy, jak si mnozí myslí. Je potřeba také něco umět.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud