Marek (25) zabil v Jihlavě matku a postiženého bratra: Ze žárlivosti?

Autor: ČTK ljš - 
17. 10. 2016
16:34

Vypadalo to jako vražda a sebevražda, nakonec je ale vše jinak. Matku s postiženým synem zavraždil její mladší syn Marek Č.. Vadilo mu prý, že se žena věnovala více jeho postiženému bratrovi než jemu. Pětadvacetiletý mladík se zřejmě proto vydal z Brna, kde přes týden bydlí, domů do Jihlavy a v noci matku i bratra ubodal. O pár dní později se na místo činu vrátil a vše nahlásil. Před kriminalisty zpočátku předstíral, že příbuzné našel už mrtvé.

Pětadvacetiletý Marek napadl svého o tři roky staršího bratra a třiapadesátiletou matku nožem v noci z úterý na středu v jejich bytě ve Srázné ulici. „V sobotu nad ránem pak sám přivolal do bytu policii a stejný den se k oběma vraždám přiznal,“ řekl novinářům kriminalista Pavel Kubiš. Mladý muž podle policie čin naplánoval, příčinou mohly být rodinné spory. Z bytu odnesl peníze. Hrozí mu až 20 let vězení, případně výjimečný trest. Muž je ve vazbě.

„Motiv nám uvedl, já ho nechci v tuto chvíli přesně specifikovat. Bude to jedním z hlavních předmětů dalšího vyšetřování,“ řekl Kubiš. Podle prvních zjištění kriminalistů zavražděný bratr asi trpěl duševní poruchou. „Byl doma, matka se o něj starala, i to by se mohlo brát jako jeden z důvodů,“ uvedl Kubiš. Podle informací televize Prima si muž celý brutální čin pravděpodobně dopředu naplánoval právě proto, že zřejmě trpěl nedostatkem pozornosti ze strany matky, která se prý více věnovala jeho postiženému bratrovi.

Podezřelý muž se k vraždám opětovně přiznal po zahájení trestního stíhání. „Vydal nám vražednou zbraň, vydal nám oblečení, které měl na sobě v době vraždy,“ doplnil policista. Původně se přitom hovořilo o tom, že mohlo jít o rozšířenou sebevraždu matky.

Obviněný muž žil převážně v Brně, ale do Jihlavy se pravidelně vracel. Od bytu v panelovém domě, kde žila jeho matka s bratrem, měl klíče. V noci, kdy podle policie vraždil, si přinesl kuchyňský nůž s poměrně dlouhou čepelí. Matce, která se vzbudila, zasadil větší množství ran. „Následně přešel do vedlejšího pokoje, kde usmrtil i svého bratra,“ uvedl Kubiš. V bytě pachatel vše naaranžoval tak, aby to vypadalo na loupežné přepadení, a odnesl finanční hotovost. Pak odjel zpátky do Brna.

Kriminalisty do bytu mladý muž přivolal v sobotu tři hodiny po půlnoci. Řekl jim, že do Jihlavy přijel z Brna v pátek odpoledne, ale nejdřív se sešel s kamarády a doma že pak našel mrtvé. „Věc byla taková nejasná,“ uvedl Kubiš. Kriminalistům se zdálo nejpravděpodobnější, že pachatelem by mohl být někdo blízký rodině. Začali podezřívat oznamovatele. „On se ve večerních hodinách ještě v sobotu přiznal,“ řekl Kubiš.

Muž zatím nebyl trestán. Kriminalisté ho obvinili ze zločinu vraždy spáchaného s předchozím rozmyslem a vzhledem k odcizené hotovosti také z úmyslu získat majetkový prospěch. „O jeho umístění do vazby rozhodl v pondělí Okresní soud v Jihlavě,“ řekla mluvčí krajské policie Dana Čírtková. Kolem poledne byl mladý muž eskortován do vazební věznice v Brně.

Doporučujeme
bac-bum-bac ( 19. října 2016 15:56 )

kdo zažil situaci v rodině s postiženým, tak toho kluka chápe. To je ohledů a lidství a na ty ostatní se nebere ohled

dingous ( 17. října 2016 18:39 )

takže stát místo aby živil 2 lidi - postiženého a důchodkyni bude živit 1 vězně to je úspora

zvonekdozahrady ( 17. října 2016 18:29 )

 Kdyby byl v mládí členem Pionýrské organizace tak se to nestalo.

sukin.se.vraci ( 17. října 2016 17:31 )

Havel by mu určitě dal milost.......pravdoláskař hnusnej vožralej....

Hela1 ( 17. října 2016 17:16 )

 zabit svoji matku to ... Bydlel v Brne a tak si tam mel udelat svuj rod. zivot. Nebo mel dluhy a potreboval penize, ale kvuli tomu zabit svoji rodinu.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud