Video, které koluje na Facebooku, bylo natočeno minulý týden v pátek v půl sedmé ráno. Je na něm vidět osobák, který na zúžení, kde jedou auta jen na polovině dálnice, vjede do protisměru a řítí se proti kamionu. Jen zázrakem se nestala tragédie!

„Zúžení pruhů, hazardér se životem. Co na to říct. Když nezabrzdím, tak…,“ napsal ke svému videu na sociální síti slovenský kamioňák Slavomír. Právě on nejspíš řidiči při jeho extrémně nebezpečném manévru zachránil život. Dával totiž pozor a několikatunový kolos dokázal zastavit.

„Hlavně že jsem to stihl ubrzdit. Kdyby ne, měl bych problém, že jsem to měl předvídat,“ dodal k incidentu na silnici Slavomír. Za svůj život může šílenec v osobáku děkovat i kamioňákovi, kterého předjížděl. Ten totiž zpomalil, natlačil se na pravou stranu, a hazardér se tak mohl vrátit zpět.

Pokud by hazard šoféra ve stříbrném autě na místě zaznamenala policie, hrozila by mu pokuta až 10 tisíc korun a zákaz řízení až na jeden rok. Ale potrestán nebyl. Stáli při něm asi všichni strážní andělé…

Fotogalerie
5 fotografií