Prokleté koleje: V místě tragické nehody na Hodonínsku opět vykolejil vlak

Autor: ČTK, ula - 
26. 9. 2016
18:40

U Vnorov na Hodonínsku, kde se nedávno srazil vlak s traktorem a vykolejil nehodový vlak, v pondělí vykolejila posunovací lokomotiva. Podle mluvčí Českých drah se nikomu nic nestalo. Je to už třetí nehoda na tomto úseku.

Místem se ještě nejezdí kvůli dřívějším nehodám, doplnila mluvčí Monika Bezuchová.
Vlak vykolejil opět mezi stanicemi Veselí nad Moravou a Strážnice na Hodonínsku. Mluvčí Správy železniční dopravní cesty Kateřina Šubová ČTK řekla, že lokomotiva vykolejila jednou nápravou. Zatím ale neuvedla, co se stalo a co lokomotiva v místě dělala.

Provoz na trati to nijak nepoznamenalo a cestující to nezaregistrují, protože se místem ještě nejezdí a funguje náhradní autobusová doprava,“ uvedla Šubová. Podle prvotních informací by neměla mít nehoda vliv na zprovoznění trati, které je v plánu ve středu večer. Podle Šubové však bude potřeba lokomotivu dostat zpět na koleje a zjistit rozsah škody na trati.

V úterý tomu budou dva týdny, co se v místě srazil traktor s osobním vlakem. Při střetu zemřel řidič traktoru a ve vlaku, v němž cestovalo asi 25 lidí, se někteří cestují zranili. Jejich zranění však nebyla vážná. Po srážce začal hořet jeden ze čtyř vagónů. Na vlaku, traktoru i trati vznikla škoda kolem 13 milionů korun.
Při odstraňování následků nehody vykolejil o den později i nehodový vlak s jeřábem. Ze železnice se ho podařilo dostat až minulý týden v pátek.

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme
maledivy2016 ( 26. září 2016 19:01 )

Alespom bude miň moravských tlam!

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud