Autobus na dálnici D10 zachvátily plameny. Cestující včas utekli do bezpečí

Autor: simao,ČTK - 
7. 8. 2016
09:45

Na dálnici D10 šlehaly plameny. U Mnichova Hradiště na Mladoboleslavsku totiž shořel v noci na neděli autobus. Uvnitř cestovaly dvě desítky lidí, všem se podařilo včas utéct do bezpečí. Požár vznikl kvůli technické závadě.

Nikdo nebyl zraněn, pouze jednu pasažérku převezla záchranná služba do nemocnice s podezřením na psychický šok.

Dálnice byla kvůli nehodě téměř čtyři hodiny neprůjezdná, sdělil ČTK mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel. Událost se stala po 21:00 na 56. kilometru dálnice ve směru na Turnov.

U požáru zastavilo náhodně projíždějící vozidlo celní správy a jeho příslušníci usměrňovali dopravu. „Při příjezdu hasičů na místo byl celý autobus zasažen požárem. V té době byli všichni cestující včetně řidičky nezraněni, mimo ohrožení požárem nebo zplodinami hoření,“ uvedl Gabriel.

Hasiči podle něj dostali plameny pod kontrolu za 20 minut a vozidlo dál dohašovali. Pro cestující byl přistaven speciální evakuační autobus, který je odvezl na bezpečné místo mimo dálnici, kde si přestoupili do náhradního autobusu přepravní firmy. Příčinou požáru byla podle Gabriela technická závada v motorovém prostoru, škoda byla vyčíslena na 300 000 korun.

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud